Wirtualne życie na internecie

Wirtualne życie na internecie – Wnioskując z kont na FB, Instagramie, Snapchat’cie czy Twitterze serio nie ogarniam jakim cudem inni ludzie znajdują czas na swoje życie

Niedawno natrafiłem na ten wpis na FB. W bardzo dowcipny i mądry sposób opisuje on zjawisko, które od dawna śledzę na internecie: Wiele osób prowadzi tak wspaniałe wirtualne życie, że człowiek się zastanawia, kiedy oni znajdują czas na to wszystko.

Wirtualne życie na internecie

Wirtualne życie na internecie

Taka moja refleksja (którą polecam przeczytać z przymrużeniem oka, ale chyba coś w tym jest):

Wnioskując z kont na FB, Instagramie, Snapchat’cie czy Twitterze serio nie ogarniam jakim cudem inni ludzie znajdują czas na swoje życie.

Wstają o 3.10 aby pobiegać 6 km, a w drodze powrotnej zahaczają jeszcze o pływalnię i przepływają kolejne 30. Po prysznicu śniadanie jak w paro-gwiazdkowym hotelu – wszystkie możliwe owoce, ekologiczna owsianka, domowo pieczony chleb na mące z Gambii oraz herbatę, którą własnoręcznie osuszyli.

Potem do pracy na 8h, w czasie przerwy na lunch oczywiście joga, tudzież choćby rowerek lub bieżnia.

Po pracy sprzątają całe mieszkanie, zapraszają znajomych na obiady, robią sobie maratony filmowe i piją wieczorne piwka z przyjaciółmi w różnych miejscach. Pieką wymyślne ciasta, dekorują balkony na wiosnę, układają kompozycje z kwiatów, koszą trawniki, robią remont w kuchni, wymieniają okna, malują ściany. Wyjeżdżają na wakacje, nad morze na weekend, pochodzić po górach, pojeździć na nartach, wstawiają piękne klimatyczne zdjęcia na Instagramie, prowadzą lifestyle blogi, zaczynają diety LCHF, znajdują markowe torebki vintage za 2 zł na pchlich targach, spędzają pełne wrażeń popołudnia z dziećmi, odwożą i przywożą je z tańców, karate i tenisa, kupują przemyślane prezenty na kinderbale, odbierają z Paintballa. Mają nawet chwilkę dla siebie i wtedy jest SPA z przyjaciółkami, maseczki na twarzy w wannie ze świecami wokół, nauka Mindfulness i filozofii Wschodu.

Szczerze? Ja wstaję, robię sobie kawę, zapalam papierosa i już jest wieczór.

Magdalena Meteluch
https://www.facebook.com/ChujowaPaniDomu/posts/745947878877708


#wirtualnezycie