Wiosna niezasłużona
Wiosna byłaby naprawdę niezasłużona, gdyby dzisiejszej nocy nie spadł w końcu śnieg.
Z przerażeniem w zeszłym tygodniu odkryłem zieleniące się już krzaki, słońce i wiosenne temperatury.
Nie, nie żebym miał coś przeciwko temu. Wiosna to piękna pora roku, którą uwielbiam, ale nie było przecież zimy.
Fakt, że z tydzień nas ostro przymroziło bodajże w październiku i kilka dni leżało coś śniegopodobnego, ostatnio chyba 3 tygodnie temu, ale mój organizm i wewnętrzny kalendarz buntował się przeciwko wiośnie, albowiem nie doświadczył w jego mniemaniu zimy.
Dlatego wszystkim, którzy chwalili już nadchodzącą wiosnę, mówiłem, że jeszcze nie wiadomo, czy na święta nie będzie leżał śnieg.
Nie chciałem tym samym być złym prorokiem, ale ten brak zimy mnie po prostu wewnętrznie rozmontowywał i nie dawał przyzwolenia na nadejście nowej pory roku, bo czuł się cały czas, jakby nie odrobił lekcji domowych, albo coś jeszcze miało się wydarzyć.
Na całe szczęście dzisiaj w nocy spadł śnieg.
Wiem, że kalendarzowa wiosna zaczyna się już za kilka dni, ale ja ten fakt przyjąłem z ulgą i wiele godzin sterczałem dzisiaj w nocy w oknie i obserwowałem otulający się zimową pierzyną świat.
Dziś rano po śniegu nie było prawie śladu i padało z nieba coś co bardziej przypominało chlapę, niż deszcz, czy śnieg, ale dziś jestem już spokojniejszy, bo moje wewnętrzne ja dostało tego, czego potrzebowało, czyli przynajmniej małą namiastkę zimy.
Nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens, ale po prostu w świecie, który już całkowicie oszalał i stanął na głowie, potrzebowałem przynajmniej czegoś, co przypomina jakiś odwieczny porządek świata i daje przynajmniej złudzenie normalności.
Amen
Wiosna
Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową, oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego.
Pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca lub dnia poprzedniego lub następnego, w zależności gdzie jest obserwowana. W XX wieku wiosna w strefie czasowej Polski rozpoczynała się zwykle 21 marca, zaś w miarę przybliżania się końca stulecia coraz częściej 20 marca. W 2011 roku pierwszy dzień wiosny przypadł na 21 marca (godz. 00:21), zaś wszystkie kolejne do roku 2043 będą obchodzone wyłącznie 20 marca, a od 2044 roku – 19 albo 20 marca. Kolejny początek wiosny w dniu 21 marca nastąpi dopiero w roku 2102. Przyczyną zjawiska jest ruch punktu Barana związany z precesją ziemskiej osi rotacji.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiosna
#wiosna