Wieczór Trzech Coachów zachwyca!
Wieczór Trzech Coachów zachwyca! – Proszę koniecznie obejrzeć. To bardzo inteligentne, świetnie napisane i – brawurowo zagrane przedstawienie.
Wieczór Trzech Coachów to znakomita komedia Teatru Scena Współczesna, która żywo koresponduje z otaczającą nas rzeczywistością.
Od dawna śledzę poczynania Włodzimierza Kaczkowskiego i mogę z pełną odpowiedzialnością, powiedzieć, że jest jednym z niewielu reżyserów, którzy walczą jeszcze o dobry teatr oparty na jakości.
W dobie polskiego teatru zdominowanego, a raczej zadżumionego przez socrealistyczną Mafię Teatralną, która pod szumnymi hasłami o tolerancji, bezlitośnie tępi wszystko, co nie mieści się w narzuconej przez Mafię estetyce, to niezwykle ważne.
Wieczór Trzech Coachów
„Wieczór Trzech Coachów” Włodzimierza Kaczkowskiego w reż. autora w Teatrze Scena Współczesna w Warszawie. Pisze Rafał Turowski na stronie rafalturow.ski.
Trudno w jednym zdaniu napisać, o czym jest ten spektakl. Najbliżej prawdy byłoby sformułowanie, że „o życiu”. Mamy bowiem oto trzech, a właściwie troje coachów (znakomite role Moniki Mariotti, Roberta T. Majewskiego i Łukasza Mateckiego), którzy – z pewną taką czułością i nie bez ironii, prozą i poezją, słowem mówionym i śpiewanym – prowadzą nas przez… cóż, życie. Namawiają, żeby zwolnić, żeby spojrzeć z boku, żeby nie mieć za wielkich oczekiwań, dać się trochę ponieść… a całość sesji odbywa się pod namalowanym na stendzie hasłem: “zacznij tam, gdzie jesteś; użyj tego, co masz; zrób, co możesz”.
Prania mózgów jednak nie będzie, spodziewajcie się za to fajnej zabawy, do której coachowie nienachalnie włączają publiczność, jest i chwilka wytchnienia – 60 sekund dla naszych telefonów (sic).
Ten gag wydał mi się arcyzabawny – coachee’s istotnie rzucili się na ową minutę do swoich komórek, sprawdzić czy przypadkiem nie wydarzyło się coś istotnego na Insta czy gdzieś – ale… ten pomysł miał summa summarum posmak nieco gorzkawy, prawda?
Proszę koniecznie obejrzeć. To bardzo inteligentne, świetnie napisane i – brawurowo zagrane przedstawienie.
Rafał Turowski
Coach
Coach (z ang. coach – osobisty trener) – osoba, która pomaga swojemu klientowi dotrzeć do celu, używając do tego swoich umiejętności, doświadczenia życiowego, technik, narzędzi, jak również innych osób, z których klient może skorzystać. Praca coacha oparta jest na partnerskiej relacji i wzajemnym zaufaniu. Polega ona na obserwacji osoby pozostającej pod opieką w trakcie wykonywanej pracy, samoocenie, informacji zwrotnej i planowaniu nowych strategii postępowania.
Coach powinien zaproponować klientowi zwrócenie się do innego specjalisty, jeśli zajdzie taka potrzeba i jeśli uzna, iż zbliży to klienta do osiągnięcia celu. Może to być trener, aby nabyć konkretne umiejętności, doradca czy konsultant, aby uzyskać konkretną poradę w jakiejś dziedzinie, mentor, który poprowadzi i będzie wsparciem, albo też inny specjalista. Coach nie jest trenerem i nie jest trenerem indywidualnym, jak się powszechnie uważa, a coaching (czy też proces coachingowy) nie jest szkoleniem.
O regulację zawodu coacha w Polsce ubiega się obecnie Polska Izba Coachingu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Coach_(osoba)
#Teatr #ScenaWspółczesna #TeatrScenaWspółczesna #WieczórTrzechCoachów #WłodzimierzKaczkowski #Warszawa