Wesele u Don Poncylia

Wesele u Don Poncylia to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim.

Wesele u Don PoncyliaA niewątpliwie jedną z takich patologii jest defraudowanie publicznych pieniędzy przez dyrektorów teatrów, którzy są pozbawieni jakichkolwiek kompetencji i ich jedyną zasługą jest, jak za PRLu mocne zakotwiczenie w rządzącej partii, kolesiostwo, kumoterstwo, albo nepotyzm.

Defraudacja ta ma wiele form i kształtów – może to na przykład być programowym zadłużaniem teatru przez dekadę w silnym poczuciu swojej nieomylności i tego, że mu się po prostu należy, jak to ma miejsce w pewnym teatrze prowadzonym przez niejakiego ojca-dyrektora. Ups! Przepraszam! POSŁA-dyrektora.

Albo, co częstsze wydawanie bajecznych kwot na całe hordy realizatorów, którzy są tak niezbędni przy robieniu spektaklu, jak zeszłoroczny śnieg.

Bo zazwyczaj są to przydupasy reżysera, przydupasy scenografa, przydupasy asystentów i przydupasy przydupasów i świętą rację ma Jarek, kiedy mówi, że przypomina mu to wesele, na którym, jak za wielu gości, to nie ma gdzie tańczyć.

A swoją drogą, kiedy poruszyliśmy już wesele, to ponoć pewien teatr w Polsce, wystawił kiedyś Wesele, w którym nagle postaci się zmultiplikowały do tego stopnia, że było ich chyba dwa razy więcej niż napisał ich Wyspiański, a rdzennych aktorów tego teatru, którzy grali w tej nowatorskiej wersji było chyba mniej niż gościnnych.

I to właśnie chyba to Wesele opisuje Jarek Góral w swoim najnowszym felietonie – Wesele, które, jak wymyślił sobie Dyrektor Don Poncylio będzie skandalizowało i szokowało, a w efekcie spowodowało jedynie to, że większość gości w antrakcie wyszła, żeby bawić się gdzie indziej.

Czyli wydano mnóstwo publicznych pieniędzy, żeby ratować tyłek dyrektora następnym modnym widowiskiem, a zamiast wesela wyszła  k a t a s t r o f a.

Amen

Radio Garderoba przedstawia:
Wesele u Don Poncylia

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts


#teatr