Wdzięczność moja niepomierna

Wdzięczność moja niepomierna – Wdzięczność poprawia zdrowie. wyrażanie wdzięczności poprawia samopoczucie i jakość życia.

“Szanuj bliźniego jak siebie samego” i “nie czyń drugiemu co tobie nie miłe” Tak wygląda Wdzięczność moja niepomierna!

 

 

 

Wdzięczność moja niepomierna

 

 

 

 

Wdzięczność moja niepomierna

Wdzięczność moja niepomierna!

 

Zadziwiające, bo gdy jestem wdzięczny dobrze radzę sobie ze stresem, okrywa mnie pozytyw emocji i dostrzegam to, na czym mi zależy, a nie bzdurny świat w około. Wdzięczność poprawia zdrowie, a niewdzięczność niestety je pogarsza. No i chyba każdy już wie, że wyrażanie wdzięczności poprawia samopoczucie i jakość życia.

 

Wdzięczność – Rozważania:

Słowo wdzięczność pochodzi od łacińskiego słowa gratia, co oznacza łaskę lub podziękę dla… i obejmuje wszystkie te znaczenia jednocześnie. Wdzięczność jest docenieniem tego, co otrzymujemy, czy to jest materialne czy nie. Wdzięczność pomaga łączyć się z czymś większym niż my sami, z innymi ludźmi, naturą czy Uniwersum. Może być wyrażana na wiele sposobów, ale wyrażona być powinna, bo walutą tutaj jest energia. Dostałeś, pomogło, to zwróć, bądź przekaż.

 

“Gdyby wdzięczność była tabletką na zdrowie, byłby najlepiej sprzedającym się produktem farmaceutycznym, ale póki co trzeba ją wyrażać, bo nie ma innego na nią sposobu”. Wielokrotnie o tym rozmawiam, tłumaczę i wskazuję moc wdzięczności, jednak często bezskutecznie. Mamy coś takiego w sobie, że jak dostajemy, to niejako nam się należy. Świat i życie pokazują jednak, że energia należycie nie wykorzystana, nie oddana lub nie przekazana, nie pomaga, a wręcz szkodzi. Dlaczego? Bo zmieniamy jej cel. Wdzięczność jest równie dynamiczna jak chęć niesienia pomocy.

 

Ponadto przeprowadzone badania, bo i takie się prowadzi, dowodzą, że wdzięczność poprawia, aktywuje i reguluje wiele z naszych układów wytwarzając to czego nam w danej chwili brak:

 

  • neuroprzekaźniki /serotonina i noradrenalina/
  • układy immunologiczny /cytokiny/
  • hormony reprodukcyjne /testosteron/
  • ciśnienie krwi
  • hormony wiązania społecznego /oksytocyna/
  • rytmy pracy serca
  • hormony stresu /kortyzol/
  • EEG
  • ośrodek poznawczy /dopamina/
  • cukier we krwi

 

Wdzięczność – Wnioski:

Poczucie wdzięczności pomaga skupić się nad wartościami, celem i miłością, zamiast na negatywności i niewdzięczności. Im wdzięczność większa, tym lepsza jakość życia, no bo co, oddychamy, żyjemy i nic nam nie grozi, zatem mamy za co być wdzięczni. Bądźmy zatem wdzięczni za to co mamy, choćby tego było mało, ale mamy. Gdy dopada nas chandra, rozpacz i niemoc, przypomnijmy sobie powody dla których żyjemy i chce nam się żyć i się uśmiechajmy się z wdzięcznością. Porzucić trzeba przeszłość, nie snuć wizji przyszłości, skupić się na tu i teraz, i pamiętać, aby mówić “dziękuję” – sobie, światowi i tym którzy pomogli. Walutą jest energia, oddaj co nie twoje, bo zostało ci tylko użyczone.

 

Wdzięczność – Podsumowanie:

A jeśli nie pojmujesz tego o czym piszę, to przypomnę “szanuj bliźniego jak siebie samego” i “nie czyń drugiemu co tobie nie miłe”. Tym bliźnim i drugim jak się okazuje jest wszystko co żyje na tej planecie. I nawet gdybyśmy się nie zgodzili, to oddychać, pić wodę i grzać się w słońcu póki co jeszcze musimy.

 

PS. Wdzięczność szybko się starzeje, a niewdzięczność w kułak śmieje.

 

https://www.augustynski.eu/wdziecznosc-moja-niepomierna/?fbclid=IwAR2EJfSGqNu68nKen2HCxOV7vl4AVEXYT-gNR9PoCGsGatVJZBgItGU7C5k


#wdzięczność