W teatrze cieni

“W teatrze cieni” to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem” publikuję na moim blogu pod zakładką poezja.

 

W teatrze cieni

W teatrze cieni
Walczą ciała
O byt na planecie
Splotów
Słonecznych
W teatrze cieniO oddech jeden
W parze ust
Cieniu
Słów szeptanych
Tuż przed wielkim wejściem
Na scenę rozkoszy
W teatrze cieni
Pragnienia rozpala
Dogasająca świeca
Westchnień
Tuli ciało do ciała
Taki taniec
Na scenie
Malowanej
Sokami rozkoszy
Gaśnie
Noc
Już dzień
Jeszcze chwila
I wybucha na nowo…

Patrycja Cichy-Szept 

Opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

„W teatrze cieni pochodzi z tomiku wierszy Patrycji pt. „Szeptem”.

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

Teatr cieni

Teatr cieni – rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Teatr ten powstał w Chinach w III w. p.n.e.. Największą popularność zdobył w krajach Dalekiego Wschodu.

Według udokumentowanych źródeł teatr cieni uprawiany był od ok. XI w. Popularny w krajach azjatyckich: Indiach, Birmie, Indonezji, a zwłaszcza w Chinach (stąd druga nazwa); tam gdzie ze względów religijnych nie wolno było występować aktorom – przez długi czas (np. w Turcji) – jedyna forma teatru. Odmianę teatru cieni stanowią tzw. cienie hiszpańskie – cieniowe postaci aktorów odtwarzających akcję sztuki za ekranem.
https://kempinsky.pl/portalwiedzy.onet.pl/38935,,,,teatr_cieni,haslo.html


#poezja