Upadek teatru polskiego

Upadek teatru polskiego – Większość polskich teatrów jest obecnie prowadzona przez osoby, które teatru w ogóle robić nie potrafią.

Ci ludzie, ponieważ nie znają się na teatrze, uprawiają w nim zamiast sztuki politykę, performanse, happeningi i wszystko, tylko nie to, czym teatr powinien się zajmować, czyli horyzontalnie jednoczyć ludzi wokół SZTUKI.
Ta inkompetencja osób na stołkach dyrekcyjnych prowadzi do totalnej degrengolady i powoduje całkowity upadek teatru polskiego.

 

Na Śląsku jest to szczególnie widoczne i szczególnie bolesne, ponieważ prawie wszystkie teatry w regionie z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Zagłębia w Sosnowcu na czele, uprawiają ten bełkotliwy proceder.

 

A Teatr Zagłębia, dyrektorowany przez byłą panią dyrektor domu kultury, prowadzony jest właśnie, jak prowincjonalny dom kultury, a nie profesjonalny teatr instytucjonalny.

 

Prawie codziennie dostaje maile, smsy i wiadomości w tej sprawie od zrozpaczonych widzów, którzy po prostu nie mają gdzie pójść do teatru.

 

Publikuję zatem jedną z otrzymanych niedawno wiadomości, żeby wszyscy ci, którzy do mnie piszą i dziękują mi za tępienie patologii w polskim teatrze, nie są w swoich odczuciach osamotnieni, a wręcz odwrotnie,  raczej stanowią coś, co nazywa się milczącą większością.

 

 

 

Upadek teatru polskiego

 

 

 

 

Upadek teatru polskiego

“Dzień dobry.

 

Wczoraj byłam w Teatrze Zgłębia w Sosnowcu na premierze i musiałam do Pana napisać.

 

Może ja czegoś nie rozumiem? To co tam się dzieje przeraża mnie. W korytarzu wystawa zdjęć z protestów, gdzie bije po oczach “jebać PIS”.

 

W trakcie sztuki chciałam wyjść i ciężko mi było wytrzymać do końca. Bohaterką sztuki jest Katarzyna z Sosnowca która zmordowała swoją córkę. Ewidentnie jest całkowicie rozgrzeszona, jej czyn jest wytłumaczony jako błąd sytemu w jakim żyjemy. Jest potraktowana jak ofiara, a nie psychopatka która dokonała zbrodni.

 

Nie wiem czy jest sens to ruszać, bo szum zrobi im jeszcze większą reklamę. Jednak zostawić to tez źle.

 

Elita… sztuka…. kultura i taki upadek!

 

W tetrze szukam jednak czego innego.”

 

 

 

 

degrengolada

degrengolada «zupełny rozkład wartości moralnych w jakimś środowisku»

 

https://sjp.pwn.pl/sjp/degrengolada;2554411.html


#Teatr