UBeckie metody “spółdzielni teatralnej”

UBeckie metody “spółdzielni teatralnej” – odnosi się do tego jakich metod używała grupa dzierżąca władzę w teatrze za pośrednictwem TVN.

Rzecz dotyczy tego, jak potraktowano Joannę Szczepkowską za jej wypowiedź o homolobby, ale  UBeckie metody “spółdzielni teatralnej” są takie same niezależnie, czy rzecz dotyczy pani Joanny, czy jak ostatnio, żeby dowalić Panu Morawskiemu we Wrocławiu, czy żeby w ogóle deprecjonować jakiekolwiek inne przejawy niezależnego myślenia i niezależnych działań przeciwko mainstreamowi w teatrze, który zdominowany jest przez owe lobby.

 

UBeckie metody spółdzielni teatralnej

 

Joanna Szczepkowska Do Pana Andrzeja Urbańskiego:

Dziękuję Panu za list otwarty i tak serdeczny. Pisze Pan w nim:

“A tym ujadającym złamanym fiutom, nie-ważne, jakiej orientacji służą, należy powiedzieć krótko: paszoł won do budy! Gdzie ich miejsce.”

Ja bym tak chętnie zrobiła tylko, że to są psy gryzące. Wychodząc z przenośni: manipulacja, czyli montowanie moich wypowiedzi to było dla mnie tylko gorzkie zaskoczenie. Gorzej, że spotkałam się z kłamstwami, z przypisywaniem mi słów, których nigdy nie powiedziałam a robiono to z takim cynizmem, jaki pamiętam tylko z czasów komuny. I jeśli zapowiedziałam walkę poprzez sąd, to nie tylko z osobistych pobudek. Odwołam się do najbardziej wyśmiewanego i uznanego za naiwne powiedzenia, jakie powtarzaliśmy na ekranach telewizorów po osiemdziesiątym dziewiątym roku: “Jesteśmy wreszcie we własnym domu”. Otóż wzięłam sobie te słowa do serca. Dlatego jeśli widzę, że w moim domu zalęga się grzyb, to moim obowiązkiem jest zwrócić na niego uwagę. Ponieważ wiele osób o to pyta, więc dodam tylko, że czekam na ocenę poprawek do pozwu, jaki złożyłam przeciwko TVN, bo Sąd mi takie poprawki zalecił. Tekst pozwu pisałam sama, bez pomocy adwokata. Myślę po prostu, że nie o walkę na paragrafy tu chodzi a o to, żeby zdanie po zdaniu, kłamstwo po kłamstwie pokazać publicznie skalę manipulacji. Wiele osób mi mówi: przecież nie wygrasz z nimi. Jeśli nie wygram to przynajmniej publicznie będzie jasne, co i jak można w Polsce ominąć, żeby kłamstwo uszło na sucho. Jeszcze raz serdecznie dziękuję Panu za miłe słowa dotyczące mojego życia artystycznego, a propozycje męskiego ramienia przyjmuje z chęcią i trzymam za słowo…..

https://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/169901.html


#homolobby