Tradycja w teatrze

Tradycja w teatrze, albo inaczej Ławeczka to najnowszy wkład Jarosława Górala i Radio Garderoba w dyskusję na temat obecnego stanu teatru polskiego.

 

tradycja old-radioJak zawsze celnie, Jarek Góral strzela do tych tak zwanych reformatorów teatru polskiego, dla których tradycja jest nic nie warta i którzy kroczą drogą rewolucji, a nie ewolucji.

Nie ma nic złego w poszukiwaniu nowych dróg – to normalne, ale kiedy nie ma się pojęcia o tym, co dotychczas było budulcem teatru, kończy się to zawsze na wyważaniu otwartych już dawno drzwi i niszczeniu spoiwa teatralnego, jakim jest tradycja w teatrze.

Wiem, że Ławeczka odnosi się do konkretnego teatru i konkretnego dyrektora-nowatora, ale jest to tekst uniwersalny, bo czy takim samym szkodnikiem teatralnym nie jest ów dyrektor, który wyrzucił z teatru Mistrza Franciszka Pieczkę?

Tradycja jest niczym i mają ją za nic przedstawiciele tego nurtu teatralnego zwanym “nowym teatrem”, który sprowadza się w istocie jedynie do gigantycznej defraudacji publicznych pieniędzy.

Tradycja w teatrze, czyli “Ławeczka”

 

Radio Garderoba, jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

________________________________________________________________________________
#teatr #RadioGarderoba