Tfurcy przez duże Tfu!

Tfurcy przez duże Tfu to banda szalbierzy i hucpiarzy teatralnych, którzy o zawodzie nie mają zielonego pojęcia, a jedyne, co potrafią to montowanie konfliktów i skandali.

 

Tfurcy przez duże Tfu!Ostatnio tacy właśnie Tfurcy gościli w moim ulubionym teatrze i szczegółowo przygotowali plan skandalu, który jak zwykle miał zawoalować fakt, że nikt z tej bandy choreografów, scenografów, dramaturgów i innych przydupasów reżysera, który o reżyserowaniu nie ma zielonego pojęcia, o warsztacie teatralnym nie wie nic albo jeszcze mniej niż nic.

A więc już kilka tygodni przed premierą ukazały się w przestrzeni miejskiej symbole nawołujące do nienawiści rasowej, które w Polsce są zakazane.

Ale ponieważ pojawiają się one i tak nagminnie na gryzmołach malowanych na murach, przez innych domorosłych pacykarzy, mieszkańcy aglomeracji znieczuleni tym faktem, jakoś na nie nie zwrócili uwagi i cały misternie opracowany plan skandalu spalił na panewce.

Tfurcy przez duże Tfu!A ponieważ owi Tfurcy przez duże Tfu byli tak znakomitymi artystami, że nie potrafili sklecić nic, co nawet przypominałoby spektakl teatralny postanowili kopnąć bohatera w rzepkę kolanową, żeby mieć pretekst do odwołania tego fiaska zanim jeszcze zobaczyło ono światło dzienne.

Ale wcześniej, w swojej Boskiej nieomylności katowali zarówno zespół artystyczny, jak i techniczny prawie 24 godziny na dobę i tak zdruzgotali swoim niedoścignionym talentem owych ciężko pracujących ludzi, że w pewnym momencie jeden z najlepszych Zespołów Technicznych w Polsce nie wytrzymał już tego ciśnienia i powiedział wprost, co o nich myśli.

Reperkusje tego faktu są takie, że premiera odwołana a owi wielcy Tfurcy zapowiedzieli złożyć pozew cywilny w sądzie przeciwko Zespołowi Technicznemu, za publiczne ich znieważenie .

Doszły mnie nawet słuchy, że sam Bóg Słońce, Nieomylny Przywódca Teatru, Dyrektor Poncyljusz Trombka tak się przejął tym faktem, że podjął się próby załagodzenia tego incydentu i ugłaskania, zniesmaczonego Tfurcami, Zespołu Technicznego.

Nie wiem, czy Zespół da się ugłaskać, ale serdecznie im gratuluję kręgosłupa moralnego i cywilnej odwagi odmowy współpracy z tą bandą hucpiarzy i nieudaczników.

A jeśli chodzi o Poncyljusza, to Mossad donosi, że potajemnie cieszy się jednak z pozwu do sądu bo sprawa wypadnie tuż przed następną premierą i będzie można z niej zrobić co?

Skandal oczywiście!

Bo innych wydarzeń artystycznych w tym biednym teatrze, Poncyljusz niestety wykreować nie umie.

Amen

Artysta – twórca

Artysta – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Artysta


#teatr