Teatralny kucharz

“Teatralny kucharz ” to tekst aktora, Marka Cichuckiego, który odnosi się do biadolącego tekstu Imćpana Nowaka a’ propos stanu polskiego teatru


teatralny kucharzTak, jak Marek uważam, że ów teatralny kucharz należy do wąskiego grona szkodników teatralnych, które są odpowiedzialne za katastrofalny stan polskiego teatru, wypromowanego przez to towarzystwo wzajemnej adoracji bazującej na wspólnych upodobaniach…. “estetycznych”.
Zgadzam się w pełni z Markiem, że fenomeny nazwisk, które wypromował ów teatralny kucharz i jemu podobne szkodniki, są zazwyczaj totalnymi wydmuszkami, bez warsztatu reżyserskiego, epatującymi amatorszczyzną, gołymi fjutami i żywiącymi głęboką pogardę dla widza, który swój rozum ma i odwrócił się od tego zjawiska, które z prawdziwym teatrem nie ma nic wspólnego.

Cieszę się, że takich głosów, jak Marka jest coraz więcej i że stłamszeni artyści coraz częściej mają odwagę podnieść głowę i głośno mówić o tym, że król jest nagi, bo to oznacza, że koniec tej ohydnej epoki jest bliski i że owe szkodniki zostaną zepchnięte z teatralnej sceny i bankietowych salonów.

Oby stało się tak, jak najszybciej

Amen

Marek Cichucki

2015- 04-14 ·

“Pozwolę sobie zadać niezbyt przyjemne pytanie autorowi tekstu poniżej. Kto jest po części architektem takiego stanu rzeczy ?

Odpowiem : Pan, jako były i ciągle obecny (z tylnego fotela) dyrektor Instytutu Teatralnego.

Tak Pan – mający ogromne wpływy i dysponujący pieniędzmi z budżetu jest Pan twórcą odpowiedzialnym za wypromowanie większości z obecnych tzw. gwiazd reżyserii. Klaty i Majewskiego, Kleczewskiej, Garbaczewskiego , Rychcika, Strzępki i Demirskiego, Janiczak i Rubina, Zadary i Wysockiej i wielu innych,którzy opanowali teatr instytucjonalny.T

o wszystko Pańskie dzieci, przyjaciele z knajpy i znajomi z fejsa.

Tak zwana Wspólnota. Albo lepiej Spółdzielnia.

Kolejne pytanie : dlaczego ludzie dorośli, którzy od teatru oczekują rozrywki, głębokiej , intelektualnej, wzruszenia i przeżycia uciekają do takich miejsc jak Teatr Polonia, Kamienica czy 6 Piętro?

Właśnie dlatego , że mają dość agresji, straszenia ich i obrażania, golizny, wyszydzania ich i oszukiwania ( pod chwytliwym tytułem Balladyna, kryje się jakaś banalna kreatura literacka).

Tak , tak panie teatralny kucharzu ! To przede wszystkim pańskie dzieło.

Obraz polskiego teatru (zwanego nowym) jest delikatnie mówiąc tragiczny.

To teatr głupi i zły.

To pan ich wypromował robiąc z nich celebrytów. Robiąc im takie prezenty jak Klata Fest.

Ludzie pragną teatru w teatrze. Wyreżyserowanego i dobrze granego. Proszę pomyśleć co by było gdyby np. taką Bitwę Warszawską Strzępki sfilmowano ? – Ilu ludzi poszło by na to do kina? Po ilu seansach by to zeszło.

Ludzie politykę mają w telewizji. Teatr to miejsce dla teatru a nie polityki.Stworzył Pan takie piekło , a teraz się Pan oburza.


A Lupę , Jarzynę i Warlikowskiego niech Pan w spokoju zostawi bo to , na szczęście, nie Pan jest autorem ich sukcesu.

Niech Pan już nie biadoli i nie pisze więcej o teatrze. Zrobił Pan wiele… złego !”
https://www.facebook.com/roman.machnicki1?fref=nf

link do artykułu, o którym mowa:
https://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/184129.html

______________________________________________________________________________
#teatr