Teatr to śmierć!

Teatr to śmierć! – W obliczu dość absurdalnych decyzji rządu w sprawach kultury, pamiętajcie, że pandemia to śmierć, ale kultury i teatru.

Jak to możliwe, żeby siedzenie z maseczką w teatrze było groźniejsze dla zdrowia, niż imprezowanie 50 osób w ciasnym pomieszczeniu bez żadnych zabezpieczeń?
Czy w trakcie pandemii teatr to śmierć, czy pandemia to śmierć teatru?

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220113076831618

 

 

Teatr to śmierć!

 

 

Teatr to śmierć!

Ulga teatromana. Przez reżim sanitarny odwołano spektakle, więc pocieszył się imprezą na 50 osób

30-letni Andrzej z Sopotu, fan teatru, miał nadzieję, że w nowym sezonie obejrzy wiele ciekawych spektakli. Jednak gdy jego miasto znalazło się w czerwonej strefie, ze względu na zagrożenie epidemiczne automatycznie zamknięto scenę i teraz Andrzej nie zobaczy już nic. Na szczęście 30-latek wie, jak się pocieszyć: zrobił legalną, bezpieczną domówkę na 50 osób.

 

 – Nie mam o to pretensji, wierzę w kompetencje rządu – mówi Andrzej, który wie, że siedzenie w maseczce w odległości trzech krzeseł od kolejnego widza to pewna śmierć.

 

– Nie ma co niepotrzebnie ryzykować, dlatego wymyśliłem inną rozrywkę zgodną z reżimem sanitarnym. Tak jest bezpieczniej dla wszystkich.

 

Jak dowiaduje się ASZdziennik, na 38 m2 kawalerki Andrzeja zmieściło się akurat 50 osób, czyli tyle, na ile zezwalają w takich wypadkach polskie władze.

 

– Było super – opowiada 30-latek z błyskiem w oku. – Co prawda chwilami kolejka do kibla szła przez całą kuchnię, ale co się w niej naśmialiśmy, to nasze.

 

Andrzeja nieco martwi jedynie fakt, że całował się z dwiema obcymi laskami, a o trzeciej w nocy wszyscy pili już jedno i to samo prosecco z gwinta. Postanowił jednak nie przesadzać z niepokojem i zaufać mądrości Ministerstwa Zdrowia.

 

– Jasne, trochę żałuję, że zamiast tego nie mogłem iść na spektakl – zwierza się 30-latek. – Ale trzeba odpowiedzialnie słuchać zaleceń władz, żeby nie narażać siebie ani innych.

 

Na szczęście według informacji na rządowych stronach domówka to niejedyna dostępna Andrzejowi droga pocieszenia w obliczu zamykania teatrów.  Bo może też iść na mszę albo do aquaparku.

 

To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia – oprócz pandemicznych obostrzeń – zostały zmyślone.

 

https://kempinsky.pl/aszdziennik.pl/130911,ulga-teatromana-odwolano-spektakle-wiec-pocieszyl-sie-impreza-na-50-osob


#Teatr #Pandemia #kultura