Teatr to my

Teatr to my – to nowy projekt Těšínského Divadla i Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, to blog który opowiada o fenomenie Teatru Cieszyńskiego nad rzeką Olzą w Czeskim Cieszynie.

Teatr Cieszyński jest ewenementem na mapie teatralnej Czech i Polski, albowiem istnieją w nim pod jednym dachem trzy w pełni zawodowe zespoły teatralne różnych narodowości – SCENA CZESKA, SCENA POLSKA i SCENA LALEK BAJKA, a poza tym Scena Polska jest jedynym w pełni zawodowym teatrem polskim działającym poza granicami Kraju, a w pełni finansowanym przez organy państwa, na terenie którego działa, czyli Urząd Wojewódzki w Ostrawie. To tylko kilka powodów dla których warto zapoznać się z tym wyjątkowym teatrem i wspierać go jak to tylko możliwe. A teraz poprzez blog ” Teatr to my ” nadarza się ku temu znakomita okazja.

Z całego serca polecam!

Teatr to my

Teatr to my

 „ Teatr to my ” blog Těšínského Divadla – Teatru Cieszyńskiego jest prawdopodobnie pierwszym blogiem teatralnym na Śląsku Cieszyńskim, a z pewnością jedyną taką internetową platformą dedykowaną teatrowi instytucjonalnemu w regionie.

Głównym celem tego medium jest promocja trzech scen Teatru Cieszyńskiego zarówno w regionie Śląska Cieszyńskiego, jak i w szczególności poza jego granicami, gdzie działalność tych scen jest mniej znana.

Teatr Cieszyński w Czeskim Cieszynie to przede wszystkim ludzie, wspaniała wspólnota oddanych twórców i wiernych widzów.

Blog „ Teatr to my ” odwołujący się w swej nazwie do owej wspólnotowości pojawia się w XXI wieku jako nowoczesna forma przekazu, stawiając sobie za cel opowiedzieć o fenomenie Teatru Cieszyńskiego nad rzeką Olzą w Czeskim Cieszynie.

Autorką i inicjatorką bloga jest Małgorzata Bryl, kulturoznawczyni i lokalna dziennikarka z Cieszyna.

Małgorzata Bryl

Adres bloga ” Teatr to my “:
www.blog-tdivadlo.cz/


#teatrtomy