Teatr ŚwiętochłOFFice w środku Śląska

Teatr ŚwiętochłOFFice w środku Śląska – Teatr ŚwiętochłOFFice bardzo szybko dorobił się własnej, wiernej i niezwykle zaangażowanej publiczności i stał się bardzo ważnym miejscem na mapie teatralnej Śląska.

 

Teatr ŚwiętochłOFFice w środku Śląska

 

Teatr ŚwiętochłOFFice w środku Śląska

Kiedy kilka dni temu rozmawialiśmy z Agnieszką Kostempską o Teatrze ŚwiętochłOFFice, przypomniała mi, że kiedy namawiała mnie na założenie teatru w Świętochłowicach, mówiłem, że zanim uda się rozhuśtać taki projekt potrzebne są minimum dwa lata.

Rozmawiając o tym teraz uzmysłowiłem sobie, że minęło zaledwie półtora roku od startu, a Teatr ŚwiętochłOFFice hula już, jak niejeden teatr bardzo by sobie tego życzył.

Kiedy Agnieszka dwa lata temu rzuciła pomysł o teatrze w Świętochłowicach, byłem pełen rezerwy i sceptycyzmu, albowiem miasteczko jest malutkie, a i nie należy do najzamożniejszych. Miałem zatem poważne obawy, czy w takim miejscu znajdą się ludzie, którym teatr do życia jest w ogóle potrzebny. Agnieszka przekonywała mnie wtedy, że tam jest mnóstwo ludzi, którzy są głodni wysokiej kultury i to plus wielkie zaangażowanie prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego, przekonało mnie, że warto podjąć to wyzwanie.

Teraz, dwa lata później mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że było warto. Od samego początku poczułem, że w tym małym mieście jest prawdziwe ssanie na teatr i wysoką kulturę i już po kilku spektaklach mieliśmy takie wyniki frekwencyjne jakich spodziewałem się ewentualnie po kilku latach wytężonej pracy.

Teatr ŚwiętochłOFFice bardzo szybko dorobił się własnej, wiernej i bardzo zaangażowanej publiczności i stał się bardzo ważnym miejscem na mapie teatralnej Śląska, albowiem przyjeżdżają do nas widzowie z całego regionu. Ta swoista Rodzina Teatralna nie tylko wiernie śledzi repertuar naszego teatru, ale także angażuje się całym sercem w wszelakie działania okołoteatralne takie, jak np. zbiórka pieniędzy na bezdomne zwierzaki, chore dzieci, albo wspólne spotkania opłatkowe etc.

Stał się zatem bardzo szybko Teatr ŚwiętochłOFFice prawdziwą horyzontalną komórką społeczną, a ja jestem bardzo wdzięczny zarówno Agnieszce, jak i Dawidowi, że namówili mnie do tego projektu.

Amen

 

Oficjalna strona Teatru ŚiętochlOFFice:

https://www.facebook.com/teatrswietochloffice/


#TeatrŚwiętochłOFFice