Teatr dwóch standardów etycznych

Teatr dwóch standardów etycznych – Mafia teatralna, która pod hasłami demokracji i tolerancji jest pierwsza, żeby stygmatyzować i wykluczać.

Antytalenty rodem ze spółdzielni teatralnej, zarówno reżyserzy, aktorzy, dyrektorzy, jak i tak zwani krytycy teatralni, są bardzo szybcy i głośni, kiedy ryczą w niebo głosy o braku tolerancji, zamachach na wolność wypowiedzi, demokrację, równość Eskimosów, parytet osób nieposiadających macicy i innych wyssanych z palca problemów, ale tylko wtedy, kiedy wymyślone zamachy dokonują się na nich samych, kiedy chodzi o całą resztę, są oni bowiem pierwsi, żeby za pośrednictwem kłamstw, chamstwa i wulgaryzmów wylewać szambo, stygmatyzować, niszczyć i wykluczać inaczej myślących. To jest właśnie teatr dwóch standardów etycznych, w którym oni przodują.

 

 

 

teatr dwóch standardów etycznych

 

 

 

 

Teatr dwóch standardów etycznych

Panowie Skrzydelski i Moroz na mało szlachetnym, albowiem brutalnie promującym mafię teatralną portalu E-teatr, w kontekście następnego nieudanego przedstawienia Teatru Powszechnego w Warszawie, robią małą, aczkolwiek bardzo ważną dygresję na temat dwóch standardów etycznych w branży teatralnej, dyktowaną właśnie przez wymienioną mafię.

 

Skrzydelski: (…) naszym Katonom, w stylu Łukasza Drewniaka, ślepym na jedno oko, też wypadałoby coś rzec. Oburzają się na chamstwo i napastliwość dopiero, gdy zawini „ta druga strona”. Łatwo im przychodzi moralne wzmożenie, kiedy nie grozi to przeciwstawieniem się dominującym w kulturze gremiom.

 

Moroz: Masz rację. Weźmy choćby prostacki atak Janusza Majcherka na Elżbietę Wrotnowską-Gmyz tuż po tym, jak w 2019 r. została mianowana p.o. dyrektora Instytutu Teatralnego. Dopuszczony do publikacji bluzg ukazał się w felietonie na branżowym portalu.

 

Skrzydelski: Majcherek użył słów takich jak: „trotylowa”, „Gmyzowa”, „zdatna jako komisarz polityczny”, „Troglodotyl” (to o mężu, czyli o rodzinie). Wtedy zapadło milczenie. Było OK. Bo Majcherek dał sygnał do zgnojenia człowieka i niemal wszyscy to przyjęli. (…)

 

https://e-teatr.pl/na-koniec-i-tak-zostajemy-sami-23701

 

 

 

 

Etyka

Teorie etyczne mogą być zarówno próbą udowadniania słuszności funkcjonujących powszechnie nakazów moralnych, jak i mogą stać w ostrej opozycji do powszechnej moralności, kwestionując zasadność części bądź nawet wszystkich aktualnie obowiązujących w danym społeczeństwie nakazów moralnych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka


#teatr