Tajemnice restauratorów

Tajemnice restauratorów – Restauracje stosują różne sztuczki, żeby sprzedać jak najdroższe potrawy. Oto kilka z tych najpopularniejszych.

Okazuje się, że prowadzenie restauracji to nie tylko sztuka, ale także doskonale przetestowana nauka. Istnieją pewne tajemnice restauratorów, o których nie mamy pojęcia, a zazwyczaj dajemy się na nie złapać.

 

 

 

Tajemnice restauratorów

 

 

 

 

Tajemnice restauratorów

7 sztuczek stosowanych przez restauracje przy konstruowaniu menu, by zmanipulować klientów

Jeśli myślisz, że wybrałeś dany posiłek tylko dlatego, że sam tak chciałeś, jesteś w błędzie!

 

1. Skomplikowany język
Badanie przeprowadzone na Cornell University wykazało, że potrwały zawierające dłuższy opis były postrzegane jako bardziej wartościowe przez konsumentów.

 

2. Ograniczony wybór
7 potraw w każdej kategorii dań to magiczna liczba posiłków serwowanych przez większość restauracji. W przypadku większej liczby opcji klienci zostaną przytłoczeni możliwościami wyboru.

 

Określić to można „paradoksem wyboru” – w wyniku zbyt wielu możliwości decydujemy się po prostu na to, co jedliśmy ostatnim razem.

 

3. Odpowiednio skonstruowany cennik
Ogólnym trendem jest by cena wyglądała na jak najniższą, używając końcówek 0,99, usunięty zostaje też symbol waluty.

 

4. Odpowiednie użycie kolorów
Restauracje stosują różne kolory by wywołać u klientów odpowiednie emocje, przykładowo czerwony ma wzmagać apetyt, z kolei niebieski jest kolorem kojącym.

 

5. Strategicznie zaprojektowane menu
Prawy górny róg karty jest miejscem, gdzie naturalnie w pierwszej kolejności pada nasz wzrok, dlatego więc przynoszące największe zyski potrawy zostaną umieszczone właśnie w tym rogu.

 

6. Umieszczanie zdjęć
Potrawy przy których umieszczone jest zdjęcie sprzedają się 30% lepiej niż pozostałe.

 

7. Droższe produkty na samym początku
Najdroższe produkty umieszczone się na samym początku listy, tak by wszystko co pojawi się potem, wydawało się mieć bardziej racjonalną cenę.

 

GLUZMEN

 

https://ciekawe.org/2015/05/05/7-sztuczek-stosowanych-przez-restauracje-przy-konstruowaniu-menu-by-zmanipulowac-klientow/


#Restauracje