Tajemnica a nie ego hochsztaplerów gru26

Tags

Related Posts

Share This

Tajemnica a nie ego hochsztaplerów

Tajemnica a nie ego hochsztaplerów – to niezwykle mądry wpis Grzegorza Pawlaka o tym, co rządzi współczesnym “nowym teatrem”, a co powinno.

TAJEMNICA … Słowo, które straciło na wartości. W teatrze, muzyce, literaturze… Dobry spektakl, muzyka, książka miały w sobie jej element.

 

 

 

Tajemnica a nie ego hochsztaplerów

 

 

 

TAJEMNICA

TAJEMNICA … Słowo, które straciło na wartości. W teatrze, muzyce, literaturze… Dobry spektakl, muzyka, książka miały w sobie jej element.

 

Byłem młodszy, bardziej naiwny, chłonąłem świat, chciałem zrozumieć. Tak. Ale i dziś oglądając, czytając, słuchając wielkich nadal JĄ odczuwam.

 

NIE CHCĘ patrzeć na dzieła hochsztaplerów, którzy chcą mnie zarazić swoim „autorskim” podejściem do świata, co sprowadza się do ślepej wiary w autora – „idola”, który „wie”.

 

Po dobrym spektaklu byłem poruszony, rozbity, szukałem odpowiedzi na pytania, które padały ze sceny, zmuszały mnie do poszukiwań, a nie dawały gotowe rozwiązania. TEGO MI DZISIAJ BRAK!

 

Widzę więcej, jestem starszy, dojrzalszy, trudniej mnie oszukać, ale nadal NIE WIEM! I nie boję się do tego przyznać.

 

Wszyscy jesteśmy mali, wszyscy jesteśmy dziećmi, wszyscy DO KOŃCA SZUKAMY! I tego właśnie chcę w sztuce, która NIE POWINNA BYĆ PORADNIKIEM!!!! Ale czymś, co pozwoli odnaleźć się we „wspólnocie tajemnicy”. W bezradności wobec podstawowych pytań! A ekonomia, polityka, fizyka, medycyna powinny nam pomagać w tym, żebyśmy w zdrowiu i godności mogli, jak najdłużej, tej prawdy szukać.

 

Chyba, że ktoś wreszcie tę tajemnicę rozwiąże. Na co, od tysiącleci, raczej nie ma szans. Ale, kto wie! Nie traćmy nadziei!

 

Tym, czego trzeba się bać, to urojenia „przerośniętych ego”. Bo Ci naprawdę wielcy są pokorni wobec TAJEMNICY, która nadal istnieje, a cały współczesny świat stara się udawać, że jej nie ma. Czymkolwiek by nie była!

 

Grzegorz Pawlak
https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/1365066060212059

 

 

 

Synonimy do słowa „hochsztapler”

Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa hochsztapler.

 


#teatr