Szumowiny w teatrze

” Szumowiny w teatrze” to  to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim, w którym takie szumowiny teatralne zagarniają dla siebie coraz większą przestrzeń.

 

Szumowiny w teatrzeTakich Fabrycjuszów i Poncyljuszów z kompletnym brakiem kompetencji do prowadzenia czegokolwiek, o teatrze już nie wspominając, jest niestety w polskim teatrze sporo i takie szumowiny teatralne zapraszają inne szumowiny reżyserskie, żeby rączka rączkę myła i żeby jakoś się kręciło.

Mamy tego ciągłe dowody tak, jak to ma miejsce, kiedy jeden z reżyserskich asów teatralnych, który każdą swoją następną premierę, które bez wyjątku są katastrofami dla wszystkich normalnych widzów, oprawia psudoskandalami, żeby odwrócić uwagę od faktu, że nic poza skandalizowaniem nie potrafi, a naiwni recenzenci, lub raczej psudorecenzeci dają się na to nabierać za każdym razem i opisują owe teatralne śmieci, jako artystyczne wydarzenia.

A że szary polski widz, z którego portfela finansowane są owe wybryki dyrektorskich i reżyserskich fantazji odmawia oglądania teatru, to już ich nie interesuje, póki oni sami mogą siedzieć przy żłobie.

W związku z tym dodałbym do stwierdzenia Jarka, że nie tylko aktorów jest żal, ale także, a może nawet przede wszystkim widowni mi żal.

Amen

 

Radio Garderoba przedstawia:
Szumowiny w teatrze

 

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

 

 

Jarosław Góral:

Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

 

Szumowiny

Synonimy do słowa szumowina

1. pot. ulicznik , pasożyt , menel , lump , łajza , śmieć , łobuz , bandyta , chuligan , drab , łotr (spod ciemnej gwiazdy) , łotrzyk , zbir , zbój , rozbójnik , złodziej , degenerat , wykolejeniec , wykolejony , wyrzutek , stojak , oblejmurek , bumelant , obibok , nierób , próżniak , zadymiarz , posp. bandzior , posp. żul , posp. oprych , posp.knajak , niebieski ptak
www.synonimy.pl/synonim/szumowina/

PS
Wszystkie zbieżności z prawdziwymi zdarzeniami i osobami są jak najbardziej przypadkowe.


#teatr