Sztuka powinna pozostawić ślad

Sztuka powinna pozostawić w pamięci ślad – pisze Wioska Bruno, spowodować, że człowiek zaczyna sam się nad sobą zastanawiać.

Bruno zastanawia się nad tym po co istnieje sztuka i jaka jest nagroda za jej uprawianie, ale przede wszystkim słusznie twierdzi, że sztuka powinna pozostawiać po sobie u odbiorcy ślad i tym moim zdaniem różni się od zwykłej rozrywki.

 

Tekst czytelny na komórce:
https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky/posts/10220171788379370

 

 

Sztuka powinna pozostawić ślad

 

 

Sztuka powinna pozostawić ślad

To prawda, sztuka powinna pozostawić w pamięci ślad… spowodować, że człowiek zaczyna sam się nad sobą zastanawiać.

 

Grzegorz Sobota, sprowokował mnie do rozmyślań nad moim własnym życiem. Na ile jestem Top Dogiem? Wydaje mi się, że nie jestem. Raczej jestem Leniwym Dogiem a szkoda, bo gdybym był Top Dogiem mógłbym osiągnąć więcej… Ale czy tak naprawdę tego chcę?

 

Po drodze zdobyłem 3 zawody, od mechanika samochodowego – bo to był intratny zawód, poprzez technika hutnika – bo to dało mi maturę po studia artystyczne – które były niejako moim marzeniem. Nie mogę narzekać, jakoś się układało… Układa się już ponad 40 lat od ukończenia studiów…

 

O sławie już dawno nie marzę… Ale co najważniejsze widzę moją drogę, którą podążam. I oby to trwało jak najdłużej… Obym nigdy nie doszedł do celu. Malować i pisać… nawet do szuflady i żyć własnym światem. Po to myślę istnieje sztuka… a jeżeli trafi się odbiorca i to co robię skłoni go do refleksji… to jest nagroda.

 

Wioska Bruno

 

https://www.facebook.com/memories/?source=bookmark

 

 

Sztuka 

Część dorobku kulturowego cywilizacji, manifestująca się poprzez utwory, w tym dzieła artystyczne.

 

Zdaniem niektórych, pojęcie sztuki jest niemożliwe do kompletnego określenia, albowiem jej granice są redefiniowane w sposób ciągły i w każdej chwili może pojawić się dzieło, które w arbitralnie przyjętej, domkniętej definicji się nie mieści. Spełnia ona rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne, jednak nie stanowią one o jej istocie.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/


#sztuka