Świętochłowice mają teatr!

Świętochłowice mają teatr! – Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego 14 września Anno Domini 2016, Świętochłowice oficjalnie otrzymało stałą scenę.

 

swietochlowice-maja-teatrKiedy Agnieszka Kostempska przekonywała mnie, że małe Świętochłowice potrzebują własnego teatru, byłem mocno sceptycznie nastawiony, ale Agnieszka uparcie twierdziła, że tam jest ogromny głód teatru i kultury wysokiej.

Udało się jej mnie przekonać i w lipcu wystartowaliśmy z Latem mostOFF, które było dla mnie swoistym balonem próbnym, czy rzeczywiście w tym mieście jest zapotrzebowanie na teatr.

Można spokojnie powiedzieć, że Lato mostOFF przerosło moje najśmielsze oczekiwania i oprócz stałych widzów mostOFFu, którzy jadą tam, gdzie mostOFF się pojawia, Świętochłowice okazały się strzałem w dziesiątkę.

Tłumy na przedstawieniach i widownia tak głodna sztuki i teatru, jakiej dawno nie widziałem. Chłonęli oni każde słowo, padające ze sceny i reagowali niesłychanie żywiołowo, co spowodowało, że nie tylko Lato mostOFF stało się ogromnym sukcesem, ale pozwoliło mi uwierzyć w to, że stała scena teatralna Świętochłowicach nie tylko jest potrzebna, ale wręcz niezbędna.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Prezydenta Świętochłowic, Dawida Kostempskiego, który znalazł środki najpierw na mostOFF, 14 września 2016 Świętochłowice oficjalnie otrzymało stałą scenę.

I ponownie były tłumy na widowni i żywiołowo reagująca publiczność, poza tym w trakcie Lata mostOFF zdążyła się już zawiązać grupa bardzo mocno wspierająca nową scenę – swoista Rodzina Teatralna, która w takich przypadkach jest niezastąpiona i w mgnieniu oka przygotowała ona bajeczny poczęstunek, który umilał wszystkim spotkanie, które odbyło się po przedstawieniu.

A moje serce rośnie z radości, że nadal są na tym świecie ludzie, jak Agnieszka Kostempska, Prezydent Dawid Kostempski i nasza Rodzina Teatralna, którzy udowadniają to, co niestrudzenie głoszę od dawna:

Że teatr jest ważny!

Amen

Teatr ŚwiętochłOFFice

logo-swietochloffice-biale

Po oszałamiającym sukcesie Lata mostOFF w Świętochłowicach, prezydent miasta Dawid Kostempski podjął decyzję o utworzeniu stałej sceny teatralnej w mieście w Centrum Kultury Śląskiej, gdzie w odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie mieszkańców Świętochłowic na kulturę wysoką, sztukę i teatr, będą co tydzień odbywały się przedstawienia teatralne z całej Polski.

Naszym zamiarem jest stworzenie swoistego domu dla teatru offowego w Polsce, w którym nie dzieli się teatr na instytucjonalny, lub niezależny, a jedynie na dobry i zły.

A my mamy zamiar pokazywać tylko dobry teatr.

https://www.facebook.com/teatrswietochloffice/


#teatr