Święta, Wojtka Hübnera

Święta -to następny przepiękny wiersz Wojtka Hübnera, który od dłuższego czasu swoim piórem wzbogaca moją zakładkę z poezją na blogu.

Tym razem Wojtek wziął na swój poetycki warsztat święta i to, co w nich naprawdę jest ważne.

Święta, Wojtka Hübnera

ŚWIĘTA

żeby nie tylko bo święta
bo inni tak bo wypada
o drugim człowieku pamiętać
i pamięci tej nie zdradzać

Wojciech Hübner

Wojciech Maciej Hübner

Wojciech Maciej Hübner urodził się 11 stycznia 1964 roku w Łodzi. W 1983 roku zajął II miejsce w XXIV Łódzkiej Wiośnie Poetów. Autor tekstów piosenek do spektaklu «Przyjaciel Wesołego Diabła» według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Józefa Zbiróga (Teatr Nowy w Łodzi 1984). Publikował swoje wiersze w «Ziemi Kaliskiej», na antenie Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia, w internecie. Współpracuje jako autor tekstów piosenek z Chórem UTW w Łodzi. Działa w grupie wolontariatu AktywniPlus.
https://www.facebook.com/wojciech.hubner.5?fref=ts

Święto

Święto – ogólne określenie szczególnych dni lub dłuższych okresów powtarzających się regularnie co rok.

Święto może mieć charakter religijny (np. Szczodre Gody), narodowy[ (np. Święto Niepodległości), państwowy (np. Dzień Solidarności i Wolności) lub międzynarodowy (np. Dzień Praw Człowieka). Może upamiętniać jakieś wydarzenie(np. bitwę), podkreślać wagę pewnych problemów (np. Sprzątanie Świata), może też być okazją do uczczenia osoby(np. Jana Pawła II) czy grupy społecznej (np. pracowników) lub zawodowej (np. górników).

Z większością świąt wiążą się pewne zwyczaje i uroczysty sposób celebrowania. Niektóre święta są też dniem wolnym od pracy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to

Pamięć

Pamięć – zdolność do rejestrowania i ponownego przywoływania wrażeń zmysłowych, skojarzeń, informacji, występująca u ludzi, niektórych zwierząt i w komputerach. W każdym z tych przypadków proces zapamiętywania ma całkowicie inne podłoże fizyczne oraz podlega badaniom naukowym w oparciu o różne zestawy pojęć.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pami%C4%99%C4%87


#WojciechHubner