Świąteczny freak

Tak, przyznaję bez bicia, świąteczny freak to ja. O czym pisałem już na początku listopada. Ryzykując, że narażę się zarówno konserwatystom, jak i liberałom muszę zrobić comming out i pokornie wyznać, że nie wytrzymałem i zacząłem już przygotowania do Świąt.

świąteczny freakWczoraj kupiłem nowe świeczniki adwentowe i mimo, że nie ma jeszcze adwentu podłączyłem je do prądu i postawiłem w oknach, żeby mi wskazywały z daleka drogę, kiedy wracam do domu i rozjaśniały listopadowy mrok.

Zaraz idę do piwnicy i wtacham kartony ze wszystkimi ozdobami świątecznymi i porozstawiam wszystkie kiczowate ozdoby, krasnoludki, Mikołaje i świąteczne lampki.

A pisząc te słowa słucham anglosaskich melodii świątecznych, do których podaję niniejszego linka.
3 Hours of Christmas Music Classics and Holiday Scenery:
https://www.youtube.com/watch?v=xmg5lEfFGHQ

Wiem, że mogę Wam się wydać całkowicie pozbawiony rozumu, ale nic na to nie poradzę – mam słabość do Świąt, a najbardziej do okresu przedświątecznego i nic mnie nie obchodzi, że to jest jeden wielki kicz, który nie ma nic wspólnego z wymiarem religijnym, ale dla mnie Święta nigdy nie miały takiego wymiaru.

ŚwiątecznyMiały tylko, albo aż, wymiar wyłącznie duchowo-emocjonalny.

Szczególnie teraz, kiedy moich rodziców nie ma już na świecie, wzbudzają we mnie wszystkie emocje związane z życiem rodzinnym, kultywowaniem rodzinnych tradycji, bycia razem itd.

Kiedy byłem małym chłopcem kupiłem moim rodzicom płytę Elvisa Presleya z świątecznymi utworami i teraz, mimo tego, że ma nie ma on pozornie nic wspólnego ze świętami, kiedy leci “Blue Christmas”, łzy same napływają mi do oczu.

Więc wybaczcie, ale nic sobie nie robię z tego, że możecie mnie uznać za żałosnego, łzawego i nostalgicznego wariata, u mnie grają już kolędy, w oknach zawisną za chwilę gwiazdki, z każdego kąta będą wyglądać kiczowate Mikołaje i krasnale, a popołudniu będę planował świąteczne menu.

Takie jest cudowne życie Świątecznego Freaka.

powiązany artykuł
Ofiara cywilizacji:
https://kempinsky.pl/ofiara-cywilizacji/


#Święta