Sukces weryfikuje przyjaciół

Sukces weryfikuje przyjaciół – Przyjaciół niby poznaje się w biedzie, ale sukces w o wiele większym stopniu weryfikuje kto jest twoim prawdziwym przyjacielem.

Ten artykuł jest napisany w formie żeńskiej, ale to nic nie znaczy. Zasady i zjawiska w nim opisywane są takie same niezależnie od płci. Sukces weryfikuje przyjaciół w takim samym stopniu, nieważne mężczyzn, czy kobiet.

Sukces weryfikuje przyjaciół

Im wyżej sięgamy w życiu, tym mniej prawdziwych ludzi zostaje wokół

Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale sukces jeszcze bardziej weryfikuje ludzi wokół. Dlaczego? Dlatego, że sukces innych odkrywa prawdziwą naturę człowieka – zazdrość lub szczerą intencję.

Ile razy doświadczyłaś rywalizacji, dotkliwych uwag, braku wsparcia, szczególnie ze strony tych, na których liczyłaś najbardziej? Ile razy słyszałaś, że oszalałaś, że Ci się nie uda, że po co próbować, że bujasz w obłokach, że kompletnie się do czegoś nie nadajesz, że nie umiesz, że jeszcze powinnaś poczekać, że jak już coś osiągnęłaś – to sprzyjało Ci szczęście, że ktoś Ci pomógł, że znajomości, że układy, że Ty to masz łatwiej … I tak dalej, i tak dalej …

Ale czy takich słów oczekiwałaś? Nie nie wolałabyś otrzymać wsparcia zamiast krytyki? Docenienia zamiast deprecjonowania Twoich osiągnięć? Czy nie wolałbyś doświadczyć dumy ze strony Twoich najbliższych, zachwytu z Twoich osiągnięć, ciężkiej pracy i tej niezwykłej determinacji?

Bolesne jest nie móc podzielić się swoim sukcesem z innymi, zobaczyć niechęć i zazdrość, doświadczyć rywalizacji, krytyki, pogardy, braku wyrozumiałości. To boli …, ale ból z czasem ustępuje miejsca akceptacji. Ten świat właśnie taki jest.

Im bardziej będziesz realizowała swoje plany i marzenia, tym bardziej będą weryfikować się ludzie wokół. Bądź im wdzięczna za odkrywanie swojej prawdziwej natury, bo to pozwoli Ci szybciej się z nimi rozstać i zrobić miejsce dla tych, którzy będą wartością w Twoim życiu. Nie walcz z nimi, nie próbuj siebie tłumaczyć, analizować dlaczego ktoś się tak zachował, nie rozpaczaj nad bólem. Idź dalej nie dając prawa innym, by w taki sposób zatrzymali Cię na Twojej drodze.

Ludzie będą przychodzić i odchodzić, kształtować Cię swoją obecnością i charakterem. Będziesz doświadczać z nimi radości, rozwoju, szczęścia, ale też dużego cierpienia. Bądź uważna, podążaj za intuicją, słuchaj swojego serca, bądź asertywna, dbaj przede wszystkim o siebie, wyrażaj swoje emocje, jasno mów o tym, na co się nie godzisz i co Ci się nie podoba. I bez względu na to, co słyszysz, zawsze podążaj za marzeniami. Z ogromną wiarą w siebie i naturą wojowniczki, pamiętaj, że możesz, że potrafisz, że dasz radę, że jeżeli tylko chcesz – osiągniesz wszystko.

Inaczej świat Cię pochłonie …

Zobacz także: „Kobieta, z miłości, jest w stanie znieść bardzo wiele, ale nie wszystko”

Magdalena Koźmala | 24.03.2019 |


#sukces