Sukces, którego nie ma

Dotarła do mnie informacja, że w jednym z moich ulubionych teatrów Kierownik Literacki rozkleja ogłoszenia, żeby ludzie w jakikolwiek związani z tym teatrem powiadomili ją, jeśli odnieśli jakiś sukces poza nim.

 

sukcesOsoba ta znana z jednego z moich najpopularniejszych artykułów pod tytułem “Kariera pewnego zera” (https://kempinsky.pl/kariera-pewnego-zera/) zasłynęła nie tak dawno tym, że jeszcze będąc nibydziennikarką krytykowała wszystko, co miało miejsce w owym teatrze w celu obsadzenia swojego koleżkę na stołku dyrektorskim tegoż teatru, a koleżka odwdzięczył się jej za dobrze wykonaną pracę obsadzając ją na kilku etatach, kiedy ów teatr przejął.

Wspomniane “zero” miało między innymi być odpowiedzialne za kontakty z mediami i jeden z etatów, który obsadziła nazywa się ponoć “rzeczniczka prasowa”, a więc osoba odpowiedzialna za wizerunek macierzystej instytucji.

O ile mi wiadomo, jest też odpowiedzialna za stronę internetową i facebookową teatru, więc wydawać by się mogło, że pracy ma co niemiara, ale niestety permanentny brak sukcesu po przejęciu teatru przez ten zmyślny tandem spowodował coraz to bardziej histeryczne poczynania zarządu teatru i zamiast zrobić rzecz najbardziej by się zdawało oczywistą, czyli zaprosić do współpracy kilku dobrych reżyserów, ponieważ dyrektor cierpi na nieuleczalną chorobę zazdrości i boi się oddać scenę komuś bardziej utalentowanemu od niego, ta wszechwiedząca dwójka sięga po coraz to bardziej absurdalne sposoby wykreowania sukcesu, a ostatnim z nich są właśnie owe ogłoszenia.

W obliczu porażki metody propagandy sukcesu, która miała miejsce nie tak dawno temu, kiedy próbowano ogłosić jedno z najsłabszych przedstawień jakie w życiu widziałem, jako majstersztyk, każdy sukces wydaje się być teraz dobry dla tego duetu, żeby pochwalić się nim na witrynach internetowych swojego teatru.

Cóż, powiadają, że na bezrybiu i rak ryba i że tonący brzytwy się chwyta, więc w obliczu braku sukcesu proponuję, żeby ogłosić, że znana z pewnego przedstawienia kosmetyczka powierzchni płaskich podzieliła się swoją wygraną w ogólnopolskim konkursie mycia podłogi na dwa wiadra, znany ze swojej innowacyjności dramaturg przerobił zebrane dzieła Szekspira na czas, albo spisał jakiś nowy program nadawany na jakimś kanale tematycznym w TV i wydał go, jako napisaną zamówienie sztukę, albo Imćdyrektor ograniczył zarządzeniem ilość miejsc na widowni do 30%, co natychmiast poskutkowałoby 100 procentową frekwencją publiczności.

Byleby tylko główna księgowa nie przyłączyła się do tej kreatywności, bo kreatywna księgowość w odróżnieniu do kreatywnego kreowania sukcesu, którego nie ma, jest póki co jeszcze karalna.

Amen

 

Sukces (stan)

Sukces – działanie na najwyższym poziomie możliwości jednostki, w kierunku spełnienia jej marzeń i pragnień przy jednoczesnym zachowaniu równowagi pomiędzy wszystkimi płaszczyznami życia.

Innymi słowy sukces jest to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Do zdefiniowania sukcesu określa się wartości, które są jego wyznacznikiem. W odniesieniu do każdego człowieka sukces może być postrzegany w inny sposób. Ważną rolę odgrywa tutaj hierarchia wartości i doświadczenia poszczególnych osób. Miarą sukcesu mogą być: zrealizowane plany, szczęście, zdrowie, własność materialna itp.

Człowiek osiąga sukces, wtedy gdy spełniają się wszystkie jego oczekiwania.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sukces_%28stan%29

__________________________________________________________________
#sukces