Strzępy rozmów kawiarnianych

Strzępy rozmów kawiarnianych – To następny wiersz jednego z moich ulubionych poetów, mojego przyjaciela ze studiów na reżyserii, Stefana Chazbijewicza.

Stefan, jak zawsze z wielką sensualnością porusza się po mistycznych obszarach miłości, ludzkiej duszy i natury. “Strzępy rozmów kawiarnianych” to jego następny wiersz, który tu zamieszczam.

 

 

 

 

Strzępy rozmów kawiarnianych

 

 

 

 

 

Strzępy rozmów kawiarnianych

 

Genetyka i

cierpliwość szkiełka

Oka

 

Zamieni nas w kulę

Obłok pajęczyny

neuronów

Empatycznych

 

Ludzkość poruszająca

się jak

fume de fume

Między galaktykami

Ewolucja

 

Mówi o tym

Kronika Akasha

Sanskrycka taśma

Nagranie losów Świata

Sploty wszystkich

genów

W projektorze protein

materii

 

Idąc Mokotowską będę

Myślał o austriackim

Poecie i jego

linoskoczku

Metaforze losu

 

Dopijam ostygłą kawę

Narkotyk rozsądku

Siłą rzeczy słyszę

Strzępy rozmów

Kawiarnianych

 

Brzmią jak rytuał

życia z głębią

Okultyzmu

 

Plac Konstytucji

2022

 

Stefan Chazbijewicz

 

 

 

 

 

Akaśa

Akasza, Akaśa (dewanagari आकाश, trl. Ākāśa, ang. Akasha) – słowo pochodzące z sanskrytu oznaczające eter rozpatrywany w dwóch znaczeniach: w sensie mitologicznym i jako jeden z żywiołów. Eter jest piątym, podstawowym elementem, który obejmuje pozostałe cztery żywioły:  vata – powietrze, ap – woda, agni – ogień i prithivi – ziemia.

 

Termin Akasza pojawiał się w każdej starożytnej kulturze i duchowej tradycji jako Księga Życia, w której zapisywane są wszelkie wydarzenia, myśli i czyny. Wierzono, że poprzez odpowiednie przygotowanie się i dostrojenie do wibracji akaszy, można się z nią połączyć by pozyskiwać informacje. W czasach nowożytnych podobno dostęp do jej zapisów miał żyjący w pierwszej połowie XX wieku Edgar Cayce. W stanie transu otrzymywał rozbudowane przekazy z tego pola, dzięki którym zdobył ogromne zasługi w dziedzinie medycyny. Z akaszy korzystał również filozof Rudolf Steiner (Kronika Akasha) czy medium Helena Bławatska.

 

Rzekomo z powodu przyspieszonego rozwoju świadomości, którego ludzkość aktualnie jest świadkiem, wiele osób jest otwartych na pozyskiwanie informacji z tego elementu. Osoby rozwinięte duchowo oferują konsultacje służąc jako łącznik między polem akaszy a poszukującym informacji człowiekiem.

 

Według ezoteryków Akasza jest polem pamięci wszechświata, z którego można czerpać wspomnienia należące do wszystkich ludzi żyjących na Ziemi oraz każdego istnienia (ezoteryczna brać zakłada, że istnienie jest przynależne wszystkiemu co istnieje np. minerałom, roślinom, a nawet planetom). Ten niewidzialny zapis ma sięgać zarówno do przeszłości, dziejącej się teraźniejszości jak i przyszłości. Nie ma jednak dowodów na posiadanie takich możliwości przez ludzi.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aka%C5%9Ba


#Poezja