Strzępka rozwala teatr

Strzępka rozwala teatr – Już swoim programem pani Monika Strzępka dała wyraz temu, że z Teatru Dramatycznego zostaną tylko same zgliszcza.

Jej pierwsze działanie zdaje się tylko potwierdzać ten fakt, bo jak inaczej nazwać ten stan rzeczy, jakim był happening z procesją złotej waginy, którą później umieszczono, jako pomnik w foyer teatru?
Że to idiotyczne, stwierdzi pewnie prawie każdy zdrowy na rozumie.
Ale jeżeli dalej tak pójdzie i pani Strzępka zacznie wcielać swój programowy bełkot, o pardon!, program w życie, z Teatru Dramatycznego nie zostanie kamień na kamieniu.
A oto, co o tym napisał Wacław Holewiński:

 

A dla wytrwałych zamieszczam bezpośredni link do bełkotu, który ta pani wydaliła z siebie i jak widać na poważnie zamierza wcielać go w życie:

https://um.warszawa.pl/documents/65745/16639951/Koncepcja+programowa+Teatru+
Dramatycznego_Monika+Strz%C4%99pka.pdf/11e03283-7c51-57bf-43f6-5e621ae1c7aa?t=1642790882068

 

 

Strzępka rozwala teatr

 

 

 

 

Strzępka rozwala teatr

Pani Monika Strzępka ustawiła w warszawskim Teatrze Dramatycznym Złotą Waginę.

 

Demonstracja żałosna, ale… Gdybyż na tym skończyła… Wydała jednak jeszcze zapowiedź.

 

W tym bełkocie trudno znaleźć choć jedno zdanie sensowne:

 

“Teatr Dramatyczny, który stworzę, stanie się otwartą, uspołecznioną, demokratyczną i ekologiczną instytucją. Jego program, budowany we współpracy z wieloma instytucjami i środowiskami, wykorzysta i wzmocni energię społecznej zmiany, którą tworzą protesty kobiet, ruchy klimatyczne, ludzie walczący o prawa mniejszości, prawa człowieka i demokrację. Dramatyczny będzie miejscem spotkań wielu różnych środowisk i różnych generacji. Żywym, interdyscyplinarnym centrum, w którym spektakle, instalacje, performanse, warsztaty, koncerty, stand-up, dyskusje i spotkania będą tworzyć tętniącą sieć.

 

Zaproponuję transformację instytucjonalną i zmianę modelu pracy artystycznej, które odpowiedzą na kryzys, w jakim znajduje się polski teatr. Stworzę bezpieczne miejsce do pracy dla twórczyń i twórców oraz całego zespołu.”

 

Teatr Dramatyczny nie będzie już teatrem Świderskiego, Szczepkowskiego, Holoubka. Ciekawe jak długo pani Strzępka będzie rozwalać teatr, który swą renomę budował na wielkich nazwiskach, na wybitnych spektaklach, na niezapomnianych kreacjach.

 

Wacław Holewiński

 

https://www.facebook.com/w.holewinski/posts/pfbid0BQx2S7eMdtWTQQDgUtKYQ3q9
1bwZ9khDZkB1RnLhVZhU39LDwbWKaTonmndvu2dgl

 

 

 

 

Wacław Holewiński

Wacław Holewiński (ur. 27 marca 1956 w Warszawie) – polski pisarz, prawnik, wydawca, redaktor, działacz opozycji demokratycznej i więzień polityczny w PRL.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Holewi%C5%84ski


#MonikaStrzępka