Strzał w wojnie polsko-polskiej

Strzał w wojnie polsko-polskiej – Znakomity reżyser Andrzej Celiński o tym, że nie da się już powiedzieć niczego, co by natychmiast nie zostało zinterpretowane jako za lub przeciw PO lub PiS.

Daleko mi do ideologii PiS, ale postanowiłem, że będę piętnował patologię toczącą ponad dekadę branżę teatralną, a ponieważ najwięcej wynaturzeń, które nadal kwaśno odbijają się polskiemu widzowi teatralnemu miało miejsce za rządów grabarzy polskiej kultury, czyli PO i nadal mają wpływ na obecny krajobraz teatralny Polski, cokolwiek bym nie powiedział odczytuje się jako strzał w wojnie polsko-polskiej i próbuje się ze mnie zrobić mohera.

 

Andrzej ma absolutną rację, kiedy twierdzi, że powoli kończy się czas bycia człowiekiem. Czy tego chcesz, czy nie zakładają ci jakąś koszulkę o określonym kolorze, tylko dlatego, że masz czelność mieć własne zdanie i że to zdanie różni się od ich zdania.

 

 

 

Strzał w wojnie polsko-polskiej

 

 

 

 

Strzał w wojnie polsko-polskiej

Powoli kończy się możliwość bycia człowiekiem. Jest się albo pisowcem albo antypisowcem.

 

Czekam na moment, w którym w moim sklepiku pani zapyta na kogo głosowałem, uzależniając od tego, czy mnie obsłuży czy nie.

 

Będą bankomaty tylko dla członków KOD i totalnej opozycji z euro, oraz bankomaty patriotyczne dla kukizowców i PIS ze złotówkami.

 

Pocztę Polską opozycja będzie bojkotować, jako urząd, który wyklucza obywateli czujących się europejczykami, na koncerty Kayah nie będą wpuszczani wyborcy PIS a na koncerty Kukiza SLD-owcy.

 

W tramwajach pojawią się siedzenia “nur für Europäer” a po drugiej stronie “nur für Patrioten”.

 

Pierwszą refleksją na jaką zdobyła się moja znajoma akolitka PO, kiedy dowidziała się, że zmarł Wodecki była: “popierał Różę Thun”….  nie tylko nie da się już umrzeć nie narażając się na polityczne komentarze, ale nie da się powiedzieć absolutnie niczego co nie zostałoby odczytane jako strzał w wojnie polsko-polskiej.

 

Andrzej Celiński 

https://www.facebook.com/andrzej.celinski.77/posts/10209563118135362

 

 

 

 

Polska

Polska, Rzeczpospolita Polska (skrótowiec: RP) – państwo w Europie Środkowej położone między Morzem Bałtyckim na północy a dwoma łańcuchami górskimi, Sudetami i Karpatami, na południu, w przeważającej części w dorzeczu WisłyOdry. Od północy Polska graniczy z Rosją (z jej obwodem kaliningradzkim) i Litwą, od wschodu z Białorusią i Ukrainą, od południa ze Słowacją i Czechami, od zachodu z Niemcami. Większość północnej granicy Polski wyznacza wybrzeże Morza Bałtyckiego. Polska Wyłączna Strefa Ekonomiczna na Bałtyku graniczy ze strefami Danii i Szwecji. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 69. miejsce na świecie i 9. w Europie. Zamieszkana przez prawie 38,5 miliona ludzi (2016) zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a 6. w Unii Europejskiej. Polska podzielona jest na 16 województw. Jej największym miastem i jednocześnie stolicą jest Warszawa. Inne metropolie to Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin. Największą polską aglomeracją policentryczną jest konurbacja górnośląska.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska


#wojnapolskopolska