Stracić gdybym miała

“Gdybym stracić miała” –  to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem”  publikuję na moim blogu pod zakładką poezja….

 

 

Gdybym stracić miała 

Stracić gdybym miałaGdybym stracić miała życie
Zielone
Oczy
Niebieskie migdaył
Wytworne pocałunki
Dzikie szepty
Lokomotywę uczuć
Rakietę doznań
Więc gdybym stracić miała
Życie
Którym jesteś
Ty
Boże jedyny
Co mi w ogóle do głowy przychodzi

Ale gdybym stracić miała
To wolę siebie
Tak będzie lepiej
Boże jedyny

 

Patrycja Cichy-Szept 

opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

Gdybym stracić miała pochodzi z tomiku wierszy Patrycji pt. „Szeptem”.

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

stracić

stracić

1. «przestać coś mieć lub zostać bez kogoś»
2. «ponieść stratę materialną»
3. «nie wykorzystać czegoś, zmarnować coś»
4. «stać się mniej wartościowym z powodu jakichś niesprzyjających okoliczności»
5. «wykonać na kimś wyrok śmierci»

Poezja

Poezja (z gr. ποίησις, poíesis – tworzenie, wytwórczość, sztuka poetycka) – wieloznaczny termin, współcześnie stanowiący przede wszystkim określenie dzieł literackich nienapisanych prozą lub synonim liryki.

  1. Najdawniejsze, nieużywane już znaczenie terminu “poezja”, to ogół wszystkich dzieł literatury pięknej. Utożsamienie wszystkich dzieł literatury pięknej z poezją wynikało z tego, że większość utworów literackich pisana była mową wiązaną, a dzieła pisane prozą cenione były niżej.
  2. W drugim, żywym do dziś znaczeniu terminu “poezja” oznacza mowę wiązaną, tj. wszystkie utwory pisane wierszem. W tym znaczeniu termin “poezja” jest przeciwieństwem terminu “proza“.
  3. W tym znaczeniu zakres terminu “poezja” pokrywa się z zakresem terminu “liryka“. Znaczenie to jest najnowsze, używa się go od drugiej połowy XIX w. Utożsamienie poezji i liryki zaszło dlatego, że od tego czasu niemal cała twórczość epicka pisana jest prozą. Także dramat od drugiej połowy XIX w. rzadko pisany jest wierszem, mimo różnych prób ożywienia dramatu poetyckiego, dokonywanych np. przez T.S. Eliota i nowy teatr elżbietański. Kiedy używa się terminu “poezja” jako synonimu terminu “liryka”, włącza się w jego zakres nie tylko liryczne utwory wierszowane, ale także utwory liryczne pisane prozą (poematy prozą).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poezja


 

#poezja