Stalinowska nagonka

Stalinowska nagonka – Po nominowaniu Antoniego Wincha na redaktora naczelnego miesięcznika “Dialog”, zaczęła się stalinowska nagonka na jego osobę.

Jakoś dotychczas, kiedy od wielu wielu lat redaktorem naczelnym był Jacek Sieradzki, który jednostronnie i uporczywie promował tylko jedną, jedynie słuszną estetykę i jedną, jedynie słuszną ideologię, nikomu to nie przeszkadzało. A teraz nagle, gdy pojawia się redaktor naczelny z drugiej strony, Mafia Teatralna zaczyna wyć w niebogłosy o wolności słowa, politycznej nominacji, tolerancji i prawicowej cenzurze.
Jest to dobrze skoordynowana i bezpardonowa stalinowska nagonka na człowieka, który ma wszystkie kompetencje, żeby prowadzić to dotychczas jednostronnie skrzywione politycznie czasopismo i wprowadzić je znowu na właściwe tory, czyli że będzie ono znowu prezentowało dobrą nową dramaturgię współczesną niezależnie od jej politycznego zabarwienia.

 

To już kolejny raz, kiedy Mafia Teatralna, zwana także Spółdzielnią Teatralną, podejmuje tego typu UBeckie działania, wierna, jak zawsze, swojemu postępowaniu, które polega na tym, że pod hasłami wolności, tolerancji, równości itp. w istocie wykluczają wszystkich inaczej myślących Tak jest i tym razem, gdy natychmiast strzelają z najcięższych dział i wołają o cenzurze, naruszaniu demokracji i zatykaniu ust.

 

Jako, że Jarosław Jakubowski napisał dokładnie to, co sam czuję w tej sprawie, i podpisuję się pod tym obiema rękami, zamieszczam poniżej jego apel i traktuję go także, jako mój własny:

 

 

 

Stalinowska nagonka

 

 

 

 

Stalinowska nagonka

“Jako przedstawiciel środowiska dramatopisarskiego stanowczo protestuję przeciwko prowadzonej w stalinowskim stylu nagonce na redaktora naczelnego miesięcznika “Dialog” Antoni Winch. Jednocześnie wyrażam moją solidarność z szykanowanym i oczekuję, że pismo “Dialog” wróci do swojej misji i będzie forum szeroko pojętej, wolnej twórczości dramaturgicznej, wolnej również od ideologicznych nacisków.”

 

Jarosław Jakubowski

 

Grzegorz Kempinsky

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02eAxSwGKieJeNLG3wHLe8E8VfmfXcr91Zoo3pH2qsc4Hfa8temAK222t4sng
Kv7azl&id=100000235166447

 

 

 

 

Stalinizm

Stalinizm – ukształtowany w latach 30. XX wieku w Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich pod dyktatorskimi rządami Józefa Stalina system poglądów ideologicznych i sposób kierowania partią oraz państwem komunistycznym, oraz jego gospodarką. Sprowadzał się do rządów jednej partii za pomocą przymusu (terroru) i propagandy oraz centralnie sterowanej gospodarki planowej.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stalinizm


#Teatr #Dialog #MafiaTeatralna #Stalin #Kultura