Spoiler w Teatrze Śląskim

Spoiler w Teatrze Śląskim – Teatr Śląski pogrąża się w czarnej dziurze skansenowskiego repertuaru i podlizywania się Spółdzielni Teatralnej.

Michał Prus w Teatrze dla Wszystkich pisze o spektaklu „Węgla nie ma” Przemysława Pilarskiego w reż. Jacka Jabrzyka w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Jego bezlitośnie prawdziwa recenzja jest zatytułowana “Brynica wzrusza ramionami”, a pan Prus nazywa ten teatralnopodobny produkt po imieniu. Tak powstał następny spoiler w Teatrze Śląskim.

 

 

 

Spoiler w Teatrze Śląskim

 

 

 

 

Spoiler w Teatrze Śląskim

Recenzent Prus pisze: “I to już jest koniec, i nie ma już nic, wszyscy machają na pożegnanie, ale główny bohater zauważa jeszcze, że on nie znalazł swojej miłości. I wtedy słyszy, żeby ją znalazł w sobie. Akceptuje to i się uśmiecha. No i spektakl się kończy. Spoiler? Jak cholera, przepraszam. Ale powiedzcie szczerze, uwierzylibyście w cokolwiek, co wcześniej, słysząc takie zakończenie?” Spoiler w Teatrze Śląskim.”

 

I podsumowuje: “Hermetyczność opowieści z naprawdę niezłym potencjałem gubi więc dodatkowo uniwersalność przekazu. Półtorej godziny dobrej zabawy i intelektualnych wysiłków sprowadza się tu ostatecznie do pytania: co właściwie wiedzieliśmy? Chciałoby się odpowiedzieć i podejmuje się nawet próby, mając poczucie, że przecież to miało być z założenia ważne, ale już następnego dnia przekaz niknie w gąszczu niejasno powiązanych wspomnień. I tylko echem odbija się spektaklowe: Edward/Dorotka/Pola, a za nimi i ja „wzruszam ramionami”.”

 

Niestety do najsmutniejszych wieści zeszłego roku należała ta, że dyrektor Talarczyk, który dostał ten teatr o znajomości i słynie z tego, że z każdą władzą jest mu po drodze, dostał przedłużenie kontraktu na następne 5 lat bez konkursu. (Sic!), Smutna to wieść dla wszystkich teatromanów na Śląsku, którzy milcząc mogą tylko z goryczą patrzeć, jak ten ongiś znakomity teatr, pod wodzą Talarczyka pogrążył się w studni bez dna. To jest 15 straconych lat dla tego teatru. Panu Talarczykowi udało się za swojej dyrekcji totalnie rozmontować Teatr Śląski zarówno pod względem artystycznym, jak i zespołowym i patrząc wstecz na jego dyrekcję będzie można tylko dostrzec czarną dziurę na teatralnej mapie Polski. I nie pomoże tu nic, nawet to, że czas pokaże temu panu gdzie jego miejsce, czyli na śmietniku historii.

 

link do źródła:

https://e-teatr.pl/brynica-wzrusza-ramionami-43015

 

 

 

 

Spoiler:

Spoiler (z ang. spoil – psuć, niszczyć, rozpieszczać) – niepożądana informacja o szczegółach zakończenia bądź ważnego zwrotu akcji utworu literackiego, teatralnego, telewizyjnego lub filmowego. Termin ten bywa używany również w odniesieniu do podpowiedzi lub rozwiązań w grach i łamigłówkach. Stosowany na stronach i forach internetowych oraz grupach dyskusyjnych.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spoiler_(media)


#teatr