Solidarność murem za Morawskim

Solidarność murem za Morawskim – Przytłaczającą większością głosów załoga wyraziła swoje poparcie dla obecnego dyrektora, a mała i krzykliwa grupka pracowników, traktuje Teatr Polski we Wrocławiu jako swoją własność.

We Wrocławiu nadal trwa spór o Teatr Polski. W referendum zorganizowanym przez ” Solidarność ” ze 107  głosujących 102 było za nowym dyrektorem teatru. 63 pracowników teatru przynależących do “inicjatywy pracowniczej”  nie głosowało w ogóle, albowiem uważa ona, że tylko zespół artystyczny ma prawo głosu w takim referendum. Zaiste dziwna to demokracja dzieląca pracowników na gorszych i lepszych, ale odnosząc to do takiego samego dzielenia publiczności na gorszą i lepszą przez ich poprzedniego dyrektora, którego zwolennikiem jest ta mała krzykliwa grupka, która próbuje sobie przywłaszczyć Teatr Polski, wcale to nie dziwi.

Solidarność murem za Morawskim

Solidarność stoi murem za Cezarym Morawskim. “Grupka pracowników traktuje teatr jak swoją własność”

– Swoimi dotychczasowymi decyzjami dyrektor Morawski nie dał cienia powodu, aby go zwolnić – czytamy w oświadczeniu przysłanym przez Kazimierza Kimso, przewodniczącego NSZZ „ Solidarność ” na Dolnym Śląsku.
Oto całe oświadczenie “Solidarności”:

“Dziś w południe do Urzędu Marszałkowskiego przybyli pracownicy Teatru Polskiego oraz widzowie zainteresowani sytuacją w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Zebrani uznali za niepokojące doniesienia medialne, jakoby zarząd województwa zamierzał odsunąć obecnego dyrektora tej instytucji z pełnionej funkcji. Swoimi dotychczasowymi decyzjami dyrektor Morawski nie dał cienia powodu, aby go w ten sposób potraktować. Zignorowana zostałaby wola pracowników wyrażona w styczniowym referendum przeprowadzonym przez „ Solidarność ” w Teatrze Polskim.

.

Gdyby te pogłoski miałyby się ziścić, byłby to pokaz arogancji władzy, który z pewnością nie poprawi atmosfery w teatrze i wzmocni małą i krzykliwą grupkę pracowników, traktujących Teatr Polski we Wrocławiu jako swoją własność.

Przewodniczący Zarządu Regionu Dolny Śląsk
NSZZ „ Solidarność ”
Kazimierz Kimso”
www.gazetawroclawska.pl/kultura/a/solidarnosc-stoi-murem-za-cezarym-morawskim-grupka-pracownikow-traktuje-teatr-jak-swoja-wlasnosc,11754022/

Teatr Polski we Wrocławiu

Teatr Polski we Wrocławiuteatr we Wrocławiu, wojewódzka instytucja kultury, założony w 1949 jako Państwowy Teatr Dolnośląski we Wrocławiu; od 1969 nosi obecną nazwę; od 2016 dyrektorem teatru jest Cezary Morawski.

Składa się z trzech scen: Sceny Kameralnej (przy ul. Świdnickiej 28), Sceny na Świebodzkim (pl. Orląt Lwowskich 20c) oraz Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego – mieszczącej się w głównej siedzibie Teatru Polskiego, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_Polski_we_Wroc%C5%82awiu


#teatrpolskiwrocalaw