Słowna Pieszczota

Słowna Pieszczota – Jerzy Handzlik, jak nikt inny, w swoich fraszkach, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję każdego zjawiska.

Dzisiaj Jerzy wytłumaczy nam na czym polega słowna pieszczota.

 

 

 

 

Słowna Pieszczota

 

 

 

 

 

 

SŁOWNA PIESZCZOTA

 

Przed pieszczotą słowem

Żadna się nie cofnie.

Popieściłbym ciebie,

Nawet gołosłownie.

 

Jerzy Handzlik

 

 

 

 

Jerzy Handzlik

Jerzy HandzlikUr. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

 

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

 

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

 

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

http://www.ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

 

 

 

 

 

Pieszczoty słowne

Na wzór czułego i zmysłowego dotyku słowa również mogą się stać niezwykle pociągającymi pieszczotami – oczywiście pod warunkiem, że umysł słuchacza poddaje się sugestii tych słów. Możecie przeprowadzać tę zabawę nago, jeśli was to bawi i chcielibyście, aby partner widział całe wasze ciało, albo pozostając w ubraniu, aby zachować walor odkrywanej tajemnicy… “Co we mnie kochasz?” – to pytanie, na które partner będzie musiał odpowiedzieć czułymi i pełnymi zmysłowości słowami, opowiadając o waszym ciele, kształtach, szczegółach twarzy, zapachu, włosach itd.

 

Sprobujcie całkowicie poddać się tym słownym pieszczotom. Rzecz polega jednak na tym, że w trakcie całej zabawy nie macie prawa się dotknąć. Czy czujecie wzrastające pożądanie? Snując piękne, zmysłowe fantazje, partner może doprowadzić niemal do rozkoszy. Wyzbywając się zatem wszelkich oporów, dajcie się tym słowom unosić. Nie zapominajcie, że miłość wymaga aktów twórczych.

 

Czytaj więcej na

https://www.styl.pl/uczucia/news-smakowanie-pieszczot,nId,5273#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


#Pieszczoty