Seks w teatrze

Seks w teatrze – ponieważ antytalenty reżyserskie rodem ze spółdzielni teatralnej nie potrafią robić dobrego, solidnego teatru, będą tam teraz zajmować się seksem.

Sorry, ale to jest tak głupie i żałosne, że aż przykre.
Jeden z “najwybitniejszych” współczesnych reżyserów polskich, pupilek mafii teatralnej, Jakub Skrzywanek, który słynie z tego, że czego się nie dotknie w teatrze, to kończy się to sceniczną katastrofą, która przez zaprzyjaźnionych “recenzentów” potem opisywana jest jako wielkie i przełomowe dzieło, postanowił tym razem robić seks w teatrze.

 

Grupa dzierżąca władzę w teatrze z panem Pawłem Łysakiem na czele, któremu też tego antytalentu nie brakuje, systemowo i konsekwentnie zamiast teatru zajmuje się w teatrze wszystkim innym oprócz niego właśnie.

 

Polityką, równością Eskimosów, prawami homoseksualnych żółwi, bronieniem uciśnionych dżdżownic na pustyni Sahara, happeningami, perfomensami, konwencjami klimatycznymi, demonstracjami, pisaniem petycji, słowem wszystkim byleby NIE teatrem – bo tego nie potrafią.

 

A teraz, geniusz, Skrzywanek będzie uczył seksu w teatrze!

 

Nie zapomnijcie tylko zabrać ze sobą prezerwatyw na spektakl!

 

 

 

Seks w teatrze

 

 

 

 

Seks w teatrze

Szczecin. Teatr Współczesny rozpoczyna edukację seksualną młodzieży, bo szkoła Czarnka tego nie robi

– Skoro szkoła przez skandaliczne decyzje i ustawy ministra Czarnka nie jest w stanie edukować seksualnie, to będziemy to robić w teatrze – zapowiada Jakub Skrzywanek, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego w Szczecinie.

 

Teatr Współczesny w Szczecinie przygotował specjalny projekt, na który zaprasza młodzież i dorosłych. Szczególne zaproszenie poszło do szkół średnich – uczniów i nauczycieli. Teatr zachęca, by na spektakl przychodziły szkolne grupy.

 

W najbliższą sobotę na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie odbędzie się prapremiera sztuki “Edukacja seksualna” ( scenariusz i reżyseria Michał Buszewicz).

 

17 lutego będzie miała natomiast miejsce – jak to nazywa teatr – edupremiera. Na ten dzień zaproszenie otrzymali nauczyciele ze Szczecina i okolic.

 

Teatr funduje edukację seksualną

Edukacją seksualną Polaków – dorosłych i młodzieży – teatr postanowił zająć się nie tylko poprzez sztukę, ale również poprzez zajęcia prowadzone ze specjalistami w tej dziedzinie.

 

Zarówno sztuka, jak i warsztaty skierowane są do osób powyżej 15. roku życia.

 

Warsztaty odbywać się będą w grupach najwyżej 15-osobowych. Zajęcia prowadzić będzie seksuolożka Maja Wencierska. Teatr prowadzi zapisy.

 

Grupowe zajęcia warsztatowe nie są polecane dla klas – dla szkół może zostać przygotowana oddzielna oferta.

 

Profesjonalne warsztaty z seksuologiem finansowane są z teatralnego budżetu.

 

Edukacja seksualna przez sztukę

Reżyser i aktorzy podkreślają, że sztuką chcą “odwstydzić” temat seksu. Teatr uprzedza, że: “w związku z tym, że język, jakim się posługujemy, rozmawiając o seksie, jest niedoskonały, w przedstawieniu pojawiają się słowa, które mogą zostać uznane za wulgarne bądź infantylne”.

 

Na scenie usłyszymy słowa: “cipka”, “penis”, “łechtaczka”, “moszna”. Reżyser przyznaje, że sztuka może wywołać skandal.

 

– Doświadczenie mojego pokolenia, jeśli chodzi o edukację seksualną w szkole, jest raczej smutne – mówi Michał Buszewicz. – To było wciskanie nam do głowy jakichś zabobonów, uproszczeń czy skrótów. Albo był to wstyd, bo delegowano do takiej edukacji osoby, które nie były w ogóle do tego przygotowane.

 

Reżyser dodaje: – To będzie spektakl o relacjach i uczuciach, ale też nieco wiedzy biologicznej i psychologicznej, rzetelnej i profesjonalnej, której nie zawsze mamy okazji nabyć.

 

“»Lex Czarnek« odbiera edukację seksualną”

Jakub Skrzywanek, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego, mówi wprost: – Stworzyliśmy tę ofertę, bo przez część polityków możliwość edukacji seksualnej została obywatelom tego kraju odebrana.

 

Dyrektor artystyczny dodaje, że teatr otwarty jest na współpracę z nauczycielami i grupami szkolnymi.

 

– Choć oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, jak “lex Czarnek” może wpłynąć na szkoły i jak duży strach w nich panuje, bo nieoficjalnie dostajemy takie sygnały – mówi.

 

Skrzywanek podkreśla, że skoro edukacji seksualnej nie jest w stanie zapewnić szkoła, zwłaszcza teraz ograniczana przez “lex Czarnek”, to zrobi to teatr, bo to też jest misja teatru publicznego.

 

– Mam wielką nadzieję i na to liczę, jesteśmy w końcu w wolnym mieście Szczecin, że nauczyciele wspólnie ze swoimi uczniami będą na ten spektakl przychodzić. Bardzo ich zapraszam – mówi Skrzywanek.

 

Na swoim profilu na Facebooku dyrektor artystyczny napisał: “Chodźcie porozmawiać o seksie, w bezpiecznych warunkach, pod opieką specjalistów. Wiedza tylko z rzetelnych źródeł, inaczej skończycie jak Barbara Nowak!”.

 

Skrzywanek dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie jest od początku tego roku. To jeden z czołowych reżyserów młodego pokolenia (rocznik 1992). Teraz głośno o jego spektaklu o umieraniu Jana Pawła II. Premiera miała miejsce 5 lutego w Teatrze Polskim w Poznaniu.

 

“Edukacja seksualna” otwiera tegoroczną listę premier Teatru Współczesnego w Szczecinie.

 

https://e-teatr.pl/szczecin-teatr-wspolczesny-rozpoczyna-edukacje-seksualna-mlodziezy-bo-szkola-czarnka-tego-nie-robi-21827


#seks