Schudnąć w mózgu

Schudnąć w mózgu – to następny odcinek „Trenera duszy” pióra Anny Rychter, tym razem o tym, co zrobić, żeby udało się schudnąć.

Schudnąć w mózgu

schudnac-w-mozgu….Czajnik wyłączył się, a z dzióbka szedł strumień dymiącej pary. Jesienna zalała kawę w swoim ulubionym kubku. Miał kształt dzwoneczka i cały pokryty był różowo białym kwiatem dzikiej poziomki. Gruba porcelana idealnie pasowała do kształtu jej ust.

Lubiła tę porę dnia : 6.20 rano – wszyscy  śpią, a ona już jest na nogach. Nikt jeszcze nie biega po mieszkaniu, nie pyta o nic, nie kołacze do drzwi łazienki, bo już musi wejść, bo nie wytrzyma, bo się spóźni do szkoły, do pracy.

Przy stole w kuchni piła spokojnie gorącą kawę z cynamonem i imbirem, czując, że robi się zdolna przyjąć wyzwanie od wiosny. Za oknem  powoli budziło się do życia małe miasteczko.

Do sklepiku obok bloku przyjechał samochód dostawczy z pieczywem. Wielki rogalik z makiem – smakowita reklama piekarni, narysowany z boku czerwonego forda transita, wywołał u Jesiennej uczucie porannego głodu. Otworzyła waniliowy jogurt, ochlapując cukiernicę drobnymi kropkami gęstej zawiesiny z mało kulturalnymi bakteriami i zaczęła smakować go niewielkimi łykami.

„Wolałabym zjeść takiego złotego rogalika z grafitowym makiem na nacięciach” – pomyślała łakomie. Ale zaraz przywołała w myślach swój nagi obraz, który kwadrans temu widziała w łazience po zdjęciu piżamy.

„To jakiś koszmar – muszę schudnąć! Znajdę w Internecie super dietę, przez tydzień będę odchudzać się w mózgu, wreszcie przełamię się i zastosuję wszystkie możliwe restrykcje wobec własnej, tak słabej silnej woli” – postanowiła.

Wiedziała jednak, że będzie ciężko. Całe dorosłe życie odchudzała się i tyła na przemian, dbała o siebie i dawała sobie wolne. Ale każdej następnej wiosny było tylko gorzej. W zimie wracała do starych nawyków: pierożki, makaron, placki, ciasteczka, czekoladki, cholesterolowe sosiki, smażone mięsko i świeże bułeczki. Tymczasem ukryte pod grubymi ubraniami ciało pasło się bezkarnie przez kilka miesięcy, by wraz z wiosną obnażyć w pełnej krasie swój stan posiadania….

CDN

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy