Schronisko w Maciejkowicach

Schronisko w Maciejkowicach – kiedy 3 lata temu w Teatrze Żelaznym wymyśliłem wigilię na rzecz dzieci z domu dziecka nie myślałem, że skończy się to w schronisku dla zwierząt w Maciejkowicach.

 

 

Schronisko w Maciejkowicach

 

 

 

Tamta pierwsza inicjatywa była zarazem bardzo udana i bardzo nieudana, albowiem społeczność wokół TŻ pięknie się zmobilizowała i przyniosła mnóstwo wspaniałych prezentów, ale zostały one niezbyt wdzięcznie przyjęte przez wychowanków domu dziecka i cały projekt zostawił u mnie dość mocny abszmak, dlatego postanowiłem, że następnymi beneficjentem będzie schronisko dla zwierząt i tym sposobem wylądowałem dziś z kilkuset kilogramami zebranej karmy przez Rodzinę Teatru ŚwiętochłOFFice w schronisku w Maciejkowicach.

 

Wcześniej zaciągając języka dowiedziałem się, że schronisko to jest bardzo biedne, ale prowadzone przez wspaniałych ludzi i nasza dzisiejsza wizyta wraz z Panią dyrektor Justyną Kramorz, w pełni to potwierdziła.

 

Ośrodek jest czysty i zadbany tak samo, jak zwierzęta w nim przebywające, a Pan Jarek Motak, Pani Aneta Motak i Sylwia Stańczyk to prawdziwi zapaleńcy, którzy wspaniale zajmują się swoimi podopiecznymi i po naszej wizycie mam pełne przekonanie, że nasze dary trafiły do odpowiednich rąk, bo tak, jak powiedział Pan Jarek – “Zwierzęta niczym sobie nie zasłużyły na ten okropny los, który je spotkał, a w odróżnieniu od ludzi, zwierzęta kochają bezwarunkowo, niezależnie od tego, czy im coś dasz, czy nie”

 

To zdanie całkowicie pokrywa się z moimi odczuciami, albowiem największe wrażenie w ośrodku zrobiły na mnie oczy psów, które przybiegły nas przywitać, tak jak kakofonia psiego szczekania w całym ośrodku, bo zarówno te psie oczy, jak i wszystkie psie gardła powtarzały wszystkie jedno jedyne zdanie – “Weź mnie! Weź mnie! Weź mnie!”

 

Dlatego zarówno decyzja o zrobienia wigilii Teatru ŚwiętochłOFFice na rzecz zwierząt, jak i schronisko jakie wybraliśmy na ten cel wydaje mi się w tym roku być niezwykle trafione.

 

Dziękuję Pani Janinie Przysiężniuk za polecenia nam tego schroniska, a wszystkim, którzy odwiedzili naszą teatralną wigilię i wspomogli naszą zbiórkę na rzecz zwierząt z głębi serca dziękuję najbardziej!!!

 

Oto strona schroniska w Maciejkowicach:
http://www.fundacjasosdlazwierzat.org/

 

Zauważcie, że ci, którzy z różnych powodów nie mogą przygarnąć zwierzaczka, mogą go zaadoptować wirtualnie.


#schronisko