Samotność w Święta

Samotność w Święta – Święta nie są dla wszystkich miłym i radosnym okresem. Samotność w Święta potrafi być bardzo dotkliwa. Jak sobie z nią radzić?

Ja w tym roku po raz pierwszy w życiu spędziłem Wigilię w samotności. Dzięki temu, że wiedziałem, iż spotkam się z rodziną następnego dnia, nie było to dla mnie ani trudne, ani bolesne – a tego się obawiałem.
Ale są osoby, dla których samotność w Święta jest bardzo trudna. Poniższy artykuł w dość sensowny sposób podpowiada, jak sobie z tym poradzić.

 

 

 

Samotność w Święta

 

 

 

 

Samotność w Święta

Jak radzić sobie z samotnością w Święta?

Boże Narodzenie nie zawsze jest magicznym i wyjątkowym czasem. Dla wielu osób jest to stresujący okres, wypełniony żalem, smutkiem i samotnością. Co zrobić, gdy nie masz z kim spędzić tych dni? Jak radzić sobie z samotnością w Święta?

 

Samotne Boże Narodzenie to trudny czas dla wielu osób.

Boże Narodzenie nie dla wszystkich jest radosnym i wyczekiwanym magicznym okresem w roku. W życiu każdego z nas zdarzają się wyjątkowo trudne sytuacje, które sprawiają, że czas świąt jest trudny, jak np. samotność, rozwód lub żałoba. Z tego powodu samotne święta są bardzo trudnym okresem dla tych, którzy je przeżywają.

 

Jak radzić sobie z samotnością w Święta?

Trudno o dobre rady na samotne święta. To jak je spędzimy, w dużym stopniu zależy od nas samych. Jedno jest pewne, aby były udane, trzeba przede wszystkim się odprężyć i przepędzić złe myśli. Jak radzić sobie z samotnością w święta i co zrobić, aby ten okres, mimo wszystko był udany? Odpowiadamy!

 

Kilka sposobów na samotne Święta

Jeśli nie możesz lub nie chcesz spędzać ich z rodziną, możesz umówić się na spotkanie w gronie przyjaciół lub wybrać na bożonarodzeniową imprezę.

 

Święta to czas, kiedy możesz wreszcie zrobić coś dla siebie. Nadrobić filmowe zaległości lub poczytać książki, nadrobić deficyt snu, czy po prostu poleniuchować na kanapie, objadając się świątecznymi przysmakami.

 

Morsowania, wyjście na sanki, kulig, lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, czy spacer do pobliskiego lasu, także będą dobrym pomysłem.

 

Jeśli czujesz się samotny, a nie chcesz spędzać świąt w pojedynkę, możesz zaangażować się w wolontariat. Możesz pomóc w przygotowaniu świąt dla bezdomnych, w domu dziecka, czy domu samotnej matki. Włączyć się w świąteczną zbiórkę prezentów, datków lub przygotowanie wigilii dla potrzebujących.

 

Samotność na Święta z wyboru

Jednak część osób świadomie rezygnuje z rodzinnych świąt. Kojarzą im się z konfliktami, ciężkimi przeżyciami,  złymi wspomnieniami z przeszłości, czy osobami, za którymi nie przepadają, przymusem i krępującymi pytaniami w stylu: „kiedy ślub”, „kiedy dziecko”.

 

Po prostu wolą odpuścić sobie świąteczne spotkania w rodzinnym gronie i spędzić ten czas inaczej. Choćby pobyć tylko we dwoje z partnerem lub zwierzakami, odpocząć we własnym domu, wyjechać na narty, czy wycieczkę zagranicę

 

Jeśli czujesz podobnie, pamiętaj, że nie musisz na siłę spędzać świąt z bliskimi. Zastanów się, co jest dla Ciebie najlepsze i postępuj w zgodzie ze sobą. Zatroszcz się o siebie i swoje szczęście, masz prawo do decydowania o sobie.

 

Damian

 

https://cytaty.pl/samotnosc/73272,jak-radzic-sobie-z.html


#Święta