Samolubni i zmanipulowani

Samolubni i zmanipulowani – Bezkompromisowa i boleśnie prawdziwa odpowiedź skierowana do młodych ludzi w Australii, którzy protestują w obronie klimatu.

Witek Wieliński zamieścił ten wpis na swojej ścianie na FB i muszę powiedzieć, że jest w tym zatrważająco dużo prawdy o młodych, protestujących ludziach, nie tylko w Australii.
Są zatrważająco samolubni i totalnie zmanipulowani, a bolesna prawda jest dokładnie taka, jak ją poniżej opisuje reporter Skynews.

 

 

 

Samolubni i zmanipulowani

 

 

 

 

Samolubni i zmanipulowani

Generalnie to tak wygląda. Na pohybel….

 

Znakomita odpowiedź reportera Skynews z Australii skierowana do młodych ludzi, którzy demonstrują w obronie klimatu:

 

„Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych.

 

Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździcie wszystkimi środkami transportu.

 

Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”.

 

Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych.

 

Zanim więc zaprotestujecie, wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączajcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek w domu zamiast kupować gotowe jedzenie.

 

Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy Was wykorzystują mówiąc Wam, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie.

 

Obudźcie się i zamknijcie się – Dowiedzcie się o faktach, zanim zaprotestujecie.”

 

https://www.facebook.com/witek.wielinski/posts/5010350772313477

 

 

 

 

Australia: Wielotysięczne manifestacje proklimatyczne w 50 miastach

Tysiące uczniów wyszły w piątek na ulice ok. 50 miast Australii w ramach Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, wzywając rząd tego kraju do zaprzestania finansowania przemysłu gazowego i zwiększenia inwestycji w odnawialne źródła energii – pisze Reuters.

 

Według organizatorów protesty zgromadziły “dziesiątki tysięcy” osób, a wiele lokalnych firm było w piątek zamkniętych, bo ich właściciele i pracownicy dołączyli do wieców.

 

 

Protestujący domagali się od rządu premiera Scotta Morrisona wstrzymania projektów gazowych i węglowych, a zamiast tego inwestowania w sektor odnawialnych źródeł energii i tworzenie w nim miejsc pracy.

 

https://www.energetyka24.com/australia-wielotysieczne-manifestacje-proklimatyczne-w-50-miastach


#protest