Sąd w Teatrze Norwida

O Teatrze Norwida w Jeleniej Górze mówi się coraz więcej i to nie w kontekście wystawianych tam sztuk i wydarzeń artystycznych, ale personalnych rozgrywek pomiędzy dyrektorem i pracownikami.

 

Sąd w Teatrze NorwidaPoniższy artykuł i film opisuje sprawę sądową w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze.

To już kolejna sprawa w Teatrze Norwida, która trafia do sądu.

Jest to doprawdy bardzo przykre, że robi się głośno wokół teatru za sprawą toczących się postępowań sądowych, zamiast przedstawień teatralnych.

Takiej reklamy nie chciałby zapewne żaden teatr, albowiem sprawy sądowe przeciw dyrekcji są zazwyczaj oznaką, że coś w nim jest nie tak.

Nie będę tu przytaczał, jako przykład, mojej własnej wygranej sprawy z dyrekcją Teatru Śląskiego, ale na przykład kilka spraw, które przegrała dyrekcja Teatru Starego w Krakowie.

Także, co tak naprawdę dzieje się w Teatrze Norwida?

 

Z sali teatralnej na salę sadową

O teatrze Norwida mówi się coraz więcej i to nie w kontekście wystawianych tam sztuk i wydarzeń artystycznych ale personalnych rozgrywek pomiędzy dyrektorem i pracownikami. Bilety na spektakl stały się powodem sprawy sądowej.

Chodzi o dwa bilety o wartości 20 złotych, które Anna Szlaga kupiła i przekazała na konkurs z okazji Dnia Dziecka.

Dyrektor nałożył na pracownicę pisemną karę upomnienia, ponieważ według dyrektora Anna Szlaga zlekceważyła obowiązujący regulamin dotyczący zakupu biletów. Nie tylko ona nie zgodziła się z taką interpretacją. Stanowisko związku zawodowego nie załagodziło konfliktu pomiędzy dyrektorem a pracownicą, który zaczął narastać.

Atmosfera w teatrze gęstnieje. Sprawa ta nie jest jedyną jak dotyczy jeleniogórskiego teatru. Zaistniał sytuacja wpływa niekorzystnie na wizerunek placówki.

link do źródła i filmu:
https://kempinsky.pl/strimeo.tv/film/z-sali-teatralnej-na-sale-sadowa

 

 

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze 

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze – działalność, jako Teatr Dolnośląski w Jeleniej Górze, rozpoczął w 1945 roku premierą Zemsty Aleksandra Fredry.

W latach 2002 do 2008 funkcjonował jako Teatr Jeleniogórski Scena Dramatyczna i Scena Animacji. Po 2008 sceny rozdzielono na dwa osobne teatry – Teatr im. C. K. Norwida i Zdrojowy Teatr Animacji – największa instytucja kultury w Jeleniej Górze.

Teatr mieści się w budynku dawnego Gmachu Sztuki i Stowarzyszeń na rogu al. Wojska Polskiego i ul. Sudeckiej, zaprojektowanym w 1904 roku przez Alfreda Daehmela. Jego architektura jest przykładem tzw. secesji jeleniogórskiej.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Teatr_im._Cypriana_Kamila_Norwida_w_Jeleniej_G%C3%B3rze


#teatr