Rozprawić się z patologią w teatrze

Rozprawić się z patologią w teatrze – O tym, jak teatralne miernoty wyją w niebo głosy bo ktoś odważył się w końcu zabrać im koryto.

W Teatrze Polskim we Wrocławiu istnieje mała, ale bardzo krzykliwa grupka, która krytykuje wszystko i wszystkich w tym teatrze, nie pracuje, ale równocześnie nie ma żadnych skrupułów, żeby siedzieć na etacie i brać pieniądze za nicnierobienie. Cieszę się, że w końcu ktoś postanowił coś z tym zrobić i rozprawić się z patologią w teatrze.

Rozprawić się z patologią w teatrze

Rozprawić się z patologią w teatrze

Dziś doszły mnie słuchy, że jeden z halabardników Teatru Polskiego we Wrocławiu, głośno krytykuje dyrektora Budzanowskiego za to, że złożył jemu i kilku jemu podobnych miernot teatralnych, wypowiedzenie z pracy.

Śpieszę zatem poinformować, że ta gwiazda trzeciego planu scenicznego, niejaki imćpan Tobiasz Konfabulek, należy do grupy reprezentującej najgorszą patologię zawodową w teatrze.

Nie dość, że jest mniej więcej tak samo uzdolniony, jak kostka betonu, to równocześnie od kilku lat (odkąd wywalono z TP Fałszywego Chrystusika, który miał wyjątkową słabość do teatralnych miernot) sra we własne gniazdo, krytykując wszystko, co w jego, bądź co bądź, własnym teatrze powstaje.

Po za tym od kilku lat ten pasożyt bierze od teatru pieniądze, nie świadcząc w zamian pracy.

Osobiście, wraz z 90 % zespołu Teatru Polskiego, cieszę się, że dyrektor Budzanowski, w końcu postanowił rozprawić się z patologią w teatrze i pozwalniać te teatralne hieny, które pozbawione moralności i etyki zawodowej, nie mają żadnego problemu z tym, żeby godzić totalną kontestację swojego miejsca pracy z tym, żeby równocześnie brać od niej całkiem spore pieniądze.

Gdyby którykolwiek z nich, z panem Konfabulkiem na czele, miał odrobinę kręgosłupa i godności, już dawno zwolniłby się z teatru, który tak głęboko nienawidzi.

A tymczasem, skoro nie miał w sobie dość odwagi cywilnej, żeby postąpić jak na porządnego człowieka przystoi, niech przynajmniej zamilknie w swojej drodze w kosmos, w który w końcu wykopuje go pragnący sprawiedliwości i uczciwości zespół Teatru Polskiego.

Amen

www.teatrpolski.wroc.pl/aktorzy/

P.S.
Jak zwykle powyższy artykuł jest jedynie wytworem mojej chorej wyobraźni i nic podobnego o czym piszę nie miało miejsca w rzeczywistości, a wszystkie podobieństwa do prawdziwych osób i zdarzeń są przypadkowe.


#TeatrPolski