Robiąc swoje czynisz cuda

Robiąc swoje czynisz cuda – przepiękna przypowieść o tym, jak robiąc swoje, nie zważając na przeciwności możesz osiągnąć rzeczy niemożliwe.

Nie ważne, że wszystko wydaje się być przeciwko tobie. Nieważne, że to, co sobie postanowiłeś wygląda na niemożliwe do zrealizowania. Nieważne, że wszyscy wokół pukają się w głowę i mówią, że oszalałeś.
Ważne, żebyś metodycznie, codziennie, nieugięcie, wierzył w to, co robisz i nie poddawał się przeciwnościom, bo robiąc swoje czynisz cuda.

 

 

 

Robiąc swoje czynisz cuda

 

 

 

 

Robiąc swoje czynisz cuda

Według legendy, pewnego dnia wybuchł ogromny pożar w lesie. Wszystkie zwierzęta uciekały w przerażeniu, bo ogień był straszny.

Nagle jaguar zobaczył kolibra nad głową, który zmierzał w przeciwnym kierunku, czyli w kierunku ognia.
Następnie zawracał i leciał w przeciwnym kierunku. Koliber latał tam i z powrotem.

 

 Jaguar obserwował, jak koliber przylatuje i odlatuje wielokrotnie, dopóki nie zdecydował się zapytać ptaszka, ponieważ uznał to za dziwne zachowanie:

 

Co robisz kolibrze? – zapytał.

 

Lecę nad jezioro – odpowiedział – nabieram wody dziobem i lecę do lasu, aby ugasić pożar.

 

Jaguar uśmiechnął się.

 

Oszalałeś? – powiedział. Myślisz, że zdołasz ugasić sam taki ogromny pożar tylko swoim małym dziobkiem?

 

Nie – odpowiedział koliber – wiem, że nie dam rady, ale ten las to mój dom. Karmi mnie, daje schronienie mnie i mojej rodzinie i jestem za to wdzięczny. A ja pomagam mu rosnąć, zapylając jego kwiaty. Jestem jego częścią, a on częścią mnie. Wiem, że nie mogę ugasić tego ognia, ale muszę zrobić swoją część.

 

W tym momencie duchy lasu, które słuchały kolibra, poczuły się bardzo poruszone przez małego ptaszka i jego oddanie. I cudownie wysłały silną ulewę, która ugasiła ogień.

 

Chcesz przyciągnąć cuda do swojego życia? Rób swoje!

 

 

 

 

Cud

Cud – religijne określenie zjawiska lub zdarzenia, którego nie da się racjonalnie wyjaśnić przez odwołanie do przyczyn naturalnych, a które będąc niepojętym i niewyjaśnionym przez znane człowiekowi prawa natury, uważane bywa za wyraz ingerencji Boga lub sił nadprzyrodzonych.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cud


#Cuda