Reżyser, czy antyreżeser

“Reżyser, czy antyreżyser”, lub inaczej “Adonis” to niezwykle trafny głos Jarka Górala o kondycji polskiego teatru, a w szczególności o bandzie szkodników, którzy reżyserami są jedynie dzięki wszechobecnej pomocy pewnego lobby…

 

reżyserNie, żebym z tego powodu się cieszył, bo to dla teatru, jako takiego, szczególnie bolesne, ale dobrze jest jednak wiedzieć, że nie jestem sam w ocenie tego, co się dzieje na mapie teatralnej Polski.

Jarek Góral i nasze Radio Garderoba daje temu wyraz na łamach mojego bloga, a prywatnie dostaje coraz więcej wiadomości, które świadczą o tym, że ta bolączka teatralna, która polega na przyklepywanie patologii, brak kompetencji i amatorszczyźnie w teatrze, jest nie tylko dostrzegana, ale także coraz częściej komentowana w kuluarach teatralnych.

A kiedy się zaczyna o czymś głośno mówić, to zazwyczaj oznacza początek końca.

Daj Boże, żeby tak było i żeby żaden więcej taki reżyser, jakiego opisuje Jarek w swoim felietonie nie postawił już nogi w żadnym teatrze.

Amen

 

“Adonis”, lub “Reżyser, czy antyreżyser”:

 

Reżyser

Reżyser – artysta odpowiedzialny za całokształt dzieła scenicznego lub filmowego, autor spektaklu, filmu, widowiska muzycznego bądź estradowego. Tworzy koncepcję artystyczną sztuki, inspiruje współpracowników i kieruje nimi, a celem lepszego zademonstrowania swojej niepowtarzalnej indywidualności – adaptuje, przerabia tekst oryginalny. Funkcje reżysera określa rodzaj sztuki.

Predyspozycje

Reżyser z jednej strony powinien posiadać wyobraźnię i wrażliwość artystyczną oraz wrażliwość na świat, a z drugiej siłę i zdecydowanie, żeby wprowadzić swoje plany w życie. Istotne w jego pracy są też zdolności organizacyjne i menedżerskie, charyzma, umiejętność podejmowania decyzji i kierowania zespołem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Re%C5%BCyser

 

Radio Garderoba

Radio Garderoba, jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.

Radio Garderoba Przedstawia jest to cykl krytycznych autorskich artykułów pisanych przez Jarka, które potem Jarek będzie nagrywał i przedstawiał na moim Blogu.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

______________________________________________________________________________
#teatr