Relatywizm moralny artystów

Relatywizm moralny artystów – Potrafią stygmatyzować, ryczeć i wyć przeciwko władzy, ale kiedy sami dla tej władzy robią to wszystko jest ok.

Wyją przeciwko PiSowizji i przeciwko PiSoRadio, ale sami biorą tam każdą robotę i jeszcze się tym chwalą. Tak się objawia relatywizm moralny artystów.

 

 

 

Relatywizm moralny artystów

 

 

 

 

Relatywizm moralny artystów

Kiedy kilka tygodni temu zostałem zaproszony do radiowej Trójki, żeby mówić o teatrze, kilku moich znajomych artystów strasznie się oburzyło, że występuję w co najmniej w samym jądrze szatana. I nic nie pomagały argumenty, że mówiłem o czymś ważnym i apolitycznym, o patologii, która drąży branżę teatralną i która objawiła się w niedawnym polskim #Metoo, kiedy to polscy aktorzy i studenci aktorstwa obnażyli mobbing, przemoc i molestowania seksualne, zarówno w szkołach aktorskich, jak i teatrach.

 

To jednak dla nich nie było ok. Próbowali swoimi wpisami na mediach społecznościowych totalnie zdyskredytować i stygmatyzować osobę prowadzącą program, jak i samo radio, w którym rozmowa miała miejsce.

 

Nie minął jeszcze miesiąc i nagle, o ironio losu, dokładnie te same osoby, dokładanie na tych samych mediach społecznościowych, chwalą się, że jedna: zagrała w autorskim słuchowisku o grupie Ładosia w 1 programie Polskiego Radia, a druga, że nagrywa i reżyseruje premierowe słuchowisko o Korczaku w tym samym radio.

 

I powiedzcie mi, jak to jest, że kiedy inni coś robią dla tego okropnego, propagandowego radia, albo telewizji, to jest skandal, poniżanie, stygmatyzacja i wykluczanie, a kiedy oni sami robią to samo, to nagle wszystko jest cacy i ok?

 

Ja nie mam nic do nich, że pracują dla tego, czy innego radia. Każdy artysta powinien sam dokonywać swoich wyborów moralnych i etycznych, ale jeżeli już biorą te judaszowe srebrniki od ucieleśnienia zła, czyli PiS, to niech przynajmniej mają na tyle przyzwoitości, żeby zamknąć papę i nie pluć na tę samą rękę, z której tack chętnie jedzą.

 

Czy może się mylę?

 

 

 

 

relatywizm moralny

Słowa relatywizm moralny używa się niekiedy na oznaczenie zjawiska dowolności w stosowaniu bądź odrzucaniu norm moralnych w zależności od bieżącej sytuacji i własnej wygody.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Relatywizm_moralny


#RelatywizmMoralny