Ręce precz od Żydowskiego

Kampania na rzecz przejęcia Teatru Żydowskiego, przez “jedynie słuszny teatr” pod postacią Macieja Nowaka, jest kontynuowana, przez artykuł pana Blumsztajna, który plecie androny na temat tego, co powinno się zrobić z tym teatrem. A ja mówię: ręce precz od Żydowskiego!

 

żydowskiego ręce preczGłówny ideolog Gazety Wyborczej, Seweryn Blumsztajn, który jak twierdzi lustracja.net zamieszczając na swojej stronie kompromitujące dokumenty
https://kempinsky.pl/lustracja.net/index.php/pozostali
/148-kompromitujaca-spowiedz-seweryna-blumsztajna-o-rodzinie-i-znajomych-przed-esbekami
był konfidentem i donosicielem, wmieszał swoją podejrzaną postać w spór o Teatr Żydowski wypisując kompletne bzdury w artykule pod tytułem “Ratusza żydowskie problemy. Co stanie się z teatrem”
https://kempinsky.pl/m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,17256639,Ratusza_zydowskie_problemy__Co_stanie
_sie_z_teatrem___KOMENTARZ_.html

W artykule tym wypisuje brednie pod tytułem: “W zachowaniu warszawskiego ratusza można wyczuć niepisane założenie: dyrektorem Teatru Żydowskiego musi być Żyd. I skąd takiego wziąć? To bzdura. Największe zasługi w przechowywaniu dziedzictwa żydowskiej kultury mają Polacy bez żydowskich korzeni…”

albo porażające w swoim pozbawionym smaku porównaniu: “Kiedy wymordują naród, cmentarze zarastają i wtedy ci, którzy przeżyli, sąsiedzi, muszą zadbać o pamięć zmarłych. To Polacy muszą wymyślić, jaki ma być Teatr Żydowski w Warszawie, albo mieć odwagę go zamknąć…”

Jeśli spojrzymy na ten artykuł trzeźwo, wiedząc, że ma on udeptać grunt pod to, żeby  Maciej Nowak, przejął dyrekcję, staje się to porażająco przejrzyste i widzimy, jakimi grubymi nićmi szyta jest ta intryga.

Chciałbym dlatego jako przeciwwagę opublikować komentarz pani Heleny Szurmiej do tego komentarza:

 

Helena Szurmiej:

Panie Blumsztajn czy był Pan w Teatrze Żydowskim ?

Obejrzał Pan jakiś spektakl ?

Zna Pan mnie lub mojego brata ? Zna Pan nasze kariery zawodowe ? ?????…..

Pan nie ma o niczym pojęcia !

Może Pan zaproponuje , żeby ktoś , kto nie zna języka francuskiego poprowadził teatr we Francji?

A to się cała żydowska społeczność na świecie ucieszy, że Żydowski Teatr prowadzi ktoś kto nie zna literatury żydowskiej, dramaturgii żydowskiej, powieści żydowskich, bo po prostu nie może ich przeczytać ! Nie zna tego języka ! Nie będzie w stanie rozmawiać z przedstawicielami żydowskiej diaspory na świecie bo nie zna języka jidysz !!!

Panie Blumsztajn, a nie przyszło Panu do głowy, że ci świetni reżyserzy wyłożyli się po prostu , bo nie znają specyfiki żydowskiej kultury ?!

W tym Teatrze trzeba wyrosnąć, żeby go zrozumieć i poczuć !

A Pan pisze, że każdy może poprowadzić ten Teatr ? !

Pan pisze , żeby zamknąć Teatr Żydowski !!!

Już byli tacy, którzy chcieli zabić tę kulturę !

Wstyd Panie Blumsztajn !

Mam nadzieję, że decydować o tym, nie będą tacy ludzie jak Pan !!!

Lena Szurmiej , Magister Sztuki Reżyser , nie zatrudniona na etacie w Teatrze Żydowskim .

 

AMEN
________________________________________________________________________
#teatr #TeatrŻydowski