Pustynnienie teatru polskiego

Pustynnienie teatru polskiego – to, co w Polsce uważa się za teatr artystyczny, jest tylko chłamem wciskanym nam przez teatralną mafię.

Grupka wzajemnie wspierającego się wiadomego lobby, powoduje, że publiczność ucieka i powoduje pustynnienie teatru polskiego.

Tekst na telefon:
https://www.facebook.com/KempinskyProject/posts/937347880073151

Pustynnienie teatru polskiego

Pustynnienie teatru polskiego

Moj Facebookowy kolega napisał o pustynnieniu teatru poza warszafką – ja poszedłbym o krok dalej i nazwał to zawłaszczaniem przez wiadomą koterię pojęcia “teatru artystycznego”, zarówno w warszafce, jak i poza nią.

Otóż moim skromnym zdaniem to, co jest firmowane takim pojęciem i wożone po wzajemnie wymieniających się festiwalach w obiegu zamkniętym, powoduje już od wielu lat totalne zniekształcenie obrazu polskiego teatru i ogłupianie widza, który od takiego teatru się odwraca.

A ja się obawiam, żeby widz z tego powodu, nie odwrócił się od teatru w ogóle, bo wiem, że powstaje mnóstwo pięknych przedstawień w tym kraju, które nie są wspierane i lansowane przez tę małą, aczkolwiek najbardziej opiniotwórczą w tym kraju grupkę panów wiadomej orientacji seksualnej i w związku tym są one niedoceniane.

A właśnie taki teatr – mądry i równocześnie przystępny uważam za teatr prawdziwie artystyczny.

Mafia

Mafia to rodzaj zorganizowanej przestępczości konsorcjum, którego głównym działania są ochrona haraczy , rozstrzygania sporów pomiędzy przestępców i pośrednictwa i egzekwowania umów i nielegalnych transakcji. Termin „mafia” pochodzi od mafii sycylijskiej . Mafie często angażują się w drugorzędne działania, takie jak hazard , rekin pożyczki , handel narkotykami , prostytucja i oszustwa .

Termin „mafia” był pierwotnie stosowany tylko do mafii sycylijskiej i pochodzi z Sycylii , ale od tego czasu rozszerzył się na inne organizacje o podobnych metodach i celach, np. „Rosyjska mafia” lub „japońska mafia”. Termin jest stosowany nieformalnie przez prasę i społeczeństwo; same organizacje przestępcze mają swoje własne warunki (np. mafia sycylijska i powiązana z nią włosko-amerykańska mafia określają swoje organizacje jako „Cosa Nostra”; „japońska mafia” nazywa się „ Yakuza ”, a grupy „rosyjskiej mafii” często nazywają siebie „ Bratva ”).

Gdy jest stosowany samodzielnie i bez żadnych kwalifikacji, „mafia” lub „mafia” zazwyczaj odnosi się do mafii sycylijskiej lub mafii amerykańskiej, a czasami do ogólnie zorganizowanej przestępczości włoskiej (np. Camorra , „Ndrangheta , Sacra Corona Unita , Stidda itp.). ).

https://en.wikipedia.org/wiki/Mafia


#teatr