Pusty jak twój pokoik

Pusty jak twój pokoik – to następny z wierszy Wojciecha Hübnera pochodzącego z tomiku wierszy „Wnętrze mojej dłoni”, który wzbogaca od jakiegoś czasu mój kącik poetycki.

 

W twoim kubku syneczku,
Pusty jak twój pokoikw tym ze śmiesznym wzorem,
po cichutku i skrycie,
pająk zamieszkał wieczorem.
Pajęczynę tka teraz,
gęsto ściegi zaplata,
pewno chce tu zamieszkać
bardzo długo, na lata.
Tka dokładnie, spokojnie,
nikt go nie niepokoi,
bo kubek stoi pusty,
pusty jak twój pokoik.

 

 

 

 

Wojciech Maciej Hübner

pusty Wojciech Maciej HübnerWojciech Maciej Hübner urodził się 11 stycznia 1964 roku w Łodzi. W 1983 roku zajął II miejsce w XXIV Łódzkiej Wiośnie Poetów. Autor tekstów piosenek do spektaklu «Przyjaciel Wesołego Diabła» według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Józefa Zbiróga (Teatr Nowy w Łodzi 1984). Publikował swoje wiersze w «Ziemi Kaliskiej», na antenie Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia, w internecie. Współpracuje jako autor tekstów piosenek z Chórem UTW w Łodzi. Działa w grupie wolontariatu AktywniPlus.

 

https://www.facebook.com/wojciech.hubner.5?fref=ts

 

 

 

 

Wnętrze mojej dłoni

„Wnętrze mojej dłoni” to wybór wierszy z dwu niepublikowanych tomików -zbioru lirycznych refleksji „opowiedziane kiedyś” i zboru wierszy miłosnych i erotyków ”czas liczony od zmierzchu”.

 

link do nabycia książki:
www.taniaksiazka.pl/wnetrze-mojej-dloni-maciej-h-bner-p-632248.html

 

 

 

 

pusty

1. niepełny, niczym nie napełniony, nic nie zawierający, często w znaczeniu: bezludny, opustoszały, przez nikogo ani przez nic nie zamieszkały;
2. cechujący się lekkomyślnością, beztroskim usposobieniem (np. pusty śmiech);
3. jałowy, marny, a także: nic nie warty (np. puste frazesy)

 

źródło: SJP

 

 

 

 

Zbiór pusty

zbiór, który nie zawiera żadnych elementów. W teorii mnogości ZF, będącej najpopularniejszą aksjomatyką współczesnej matematyki, istnienie zbioru pustego postuluje aksjomat zbioru pustego, natomiast aksjomat ekstensjonalności gwarantuje jego jedyność. Zbiór pusty oznaczany jest zwyklesymbolami{\displaystyle \varnothing }\varnothing , {\displaystyle \emptyset }\emptyset , ∅ bądź {}.

 

Zbiór, który nie jest pusty (należy do niego choćby jeden element) nazywany jest zbiorem niepustym.

 

źródło: wikipedia

 

 

 

 

Tęsknota

Tęsknota to uczucie braku czegoś lub kogoś istotnego dla danej osoby. Często pojawia się odczuwanie niepokoju, smutku, zamyślenia. Im bardziej odczuwany jest brak kogoś/czegoś, tym bardziej wzmaga się cierpienie psychiczne. Powodami uczucia tęsknoty mogą być: brak wszelkiego kontaktu z bliskimi lub ograniczenie kontaktu z nimi, spowodowane obiektywną sytuacją losową, subiektywnym stanem psychicznym. Tęsknota odczuwana jest także w związku z pragnieniem posiadania partnera, potrzebą akceptacji i zrozumienia przez niego. Stan tęsknoty może być powodem popadnięcia w depresję.

 

źródło: wikipedia


#poezja #liryka #wiersz