Psychika nastawiona na odchudzanie

Psychika nastawiona na odchudzanie – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

 

Psychika nastawiona na odchudzanie

 

Psychika nastawiona na odchudzanie

Na zewnątrz powoli się ściemniało. Rower Jesiennej zielenił się oparty o ścianę sklepiku. Szybko podeszła do krzyża, kucnęła i postawiła czerwone znicze obok tamtych, okopconych i pełnych deszczówki. Zapaliła obydwa od jednej zapałki. Delikatne światło zaczęło smutno pełgać w krwistym szkle.

Przez chwilę zdawało jej się, że słyszy płacz małego dziecka i krzyk jego matki. Poczuła się nieswojo, jak na cmentarzu. Ale tu nie było grobów, tylko ten krzyż symbolicznie wyznaczał miejsce tragedii sprzed roku. Ruchliwą jezdnią samochody nadal pędziły w obie strony. Wsiadła na rower. Zrobiło jej się chłodno. Nie wiedziała czy to z powodu gęstniejącego wieczoru, czy też może ta historia tak nią wstrząsnęła…

Nogi bardzo ją bolały, ale postanowiła zrobić jeszcze te pół kilometra i dopiero zawrócić z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku. Skończyły się zabudowania i teraz po obu stronach były tylko soczyście zielone pola. W dali majaczyła ściana drzew.

 „To pewnie ten lasek, o którym mówiła dziewczyna ze sklepu.” – Jesienna coraz mocniej kręciła nogami.

„Szybciej dojadę, szybciej wrócę”. – przypomniała sobie, że czeka ją jeszcze gotowanie zupy.

 Właściwie chciałaby już być w domu, na dzisiaj miała dosyć dróg i jazdy. Ale co dziwne, poczuła się lekko wewnętrznie, tak jakby już schudła parę kilo.

„To przecież niemożliwe, może to tylko psychika jest tak nastawiona na odchudzanie, że sama przejażdżka na rowerze daje mi takie uczucie lekkości jak utrata 10 kilogramów wagi.?”- mimo zmęczenia była zadowolona z siebie. „Będę jeździć codziennie aż do osiągnięcia widocznych efektów. No i koniec z obżeraniem się słodyczami.” – wiedziała, że to będzie najtrudniejsze przedsięwzięcie, przy jej uwielbieniu do cukru….

C.D.N.

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce