Psy rozumieją ludzką mowę

Psy rozumieją ludzką mowę – Naukowcy zbadali, jak psi mózg reaguje na ludzką mowę. Okazuje się, że psy rozumieją przekazywane im informacje dokładnie tak samo, jak ludzie.

Wydaje się, że psy mają reprezentacje neuronalne dla znaczeń słów, dzięki czemu są w stanie właściwie dekodować przynajmniej cześć z wypowiedzi Psy rozumieją ludzką mowę.
Nadal nie znamy odpowiedzi, jakie mają motywacje do uczenia się ludzkich słów i w jaki sposób  przetwarzają język (czy odbiór mowy wywołuje obrazy mentalne czy tylko reakcje behawioralne), ale jasne jest, że psy rozumieją, co do nich się mówi.

Psy rozumieją ludzką mowę

Psy rozumieją ludzką mowę

Myślisz, że twój pupil cię nie rozumie? Nic bardziej mylnego. Naukowcy wskazali na rzeczy, których lepiej nie mówić przy psach.

Uważaj, co mówisz przy swoim psie.

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Można go wytresować i reaguje na nasze komendy. Naukowcy udowodnili, że psy są w stanie nawet nauczyć się języka swojego pana.

Uczeni z Uniwersytetu Eötvös Loránd w Budapeszcie przeprowadzili badanie Attila Andics. W tym celu przyjrzeli się zachowaniom 13 psów. Badali aktywność poszczególnych obszarów układu nerwowego zwierząt, podczas gdy te słuchały swoich trenerów. Wyniki są zaskakujące.

Słyszą i rozumieją

Jak się okazuje, psy rozumieją przekazywane im informacje dokładnie tak samo, jak ludzie. Ich mózg analizuje każde słowo zarówno przy pomocy intonacji jak i słów. Nieważne jest zatem to, w jaki sposób wypowiemy naszą komendę, pies i tak może nas zrozumieć. Wystarczy, że nauczy się naszego języka.

Bądź zatem ostrożny podczas rozmów przy swoim psie. Możesz nawet nie wiedzieć, kiedy powiesz coś za co twój pupil będzie obrażony przez resztę dnia. I nie daj się zwieść na manowce – twój czworonożny przyjaciel doskonale rozumie, kiedy mówisz do niego: „podaj łapę”. 

EMILIA KLIMA
21.09.2017

www.chillizet.pl/News/Myslisz-ze-twoj-pupil-cie-nie-rozumie-Nic-bardziej-mylnego-Naukowcy-udowodnili-ze-psy-rozumieja-ludzka-mowe-5425?gclid=Cj0KCQiAxfzvBRCZARIsAGA7YMwjMeEoMT9ZOxCkIcjLR2NKrA5Mz5dJ-FEMIukepSYZVJhjZB6-9bMaAizxEALw_wcB

Mowa

Mowamówienie – używanie języka w procesie porozumiewania się, czyli konkretne akty użycia systemu językowego (złożonego ze znaków i reguł).

Celem mowy jest odbieranie i nadawanie komunikatów w formie przekazów językowych:

Mowa spełnia funkcje:

  • ekspresyjną – przekazywanie uczuć,
  • komunikacyjną – informowanie o tym, co znamy, widzieliśmy, słyszeliśmy,
  • regulacyjną – wydawanie i przyjmowanie dyspozycji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mowa_(j%C4%99zykoznawstwo)


#psy