Psy rozpoznają złych ludzi

Psy rozpoznają złych ludzi – Każdy miłośnik psów wie, że potrafią one rozpoznać złe osoby. Teraz jednak zrobiono badania, które to potwierdzają.

Dla mnie to jasne, jak słońce, ale moje doświadczenia są takie, że nie tylko psy rozpoznają złych ludzi, koty są w tym równie dobre.

 

 

 

Psy rozpoznają złych ludzi

 

 

 

 

Psy rozpoznają złych ludzi

Naukowcy potwierdzają – psy są w stanie rozpoznać złych ludzi

Każdy miłośnik psów wie, że to wyjątkowe zwierzęta. Niesamowicie mądre, oddane, będące najlepszym przyjacielem człowieka. Wiernym towarzyszem, mocno kochającym swego Pana. Niedawno naukowcy potwierdzili tezę stawianą już dawno – psy potrafią wyczuć złych ludzi. Dla takich ludzi nie będą oddanym zwierzęciem – jeśli ktoś nie jest godzien zaufania, wówczas psy nie będą go akceptować i ufać.

 

Eksperyment pokazujący, że pies potrafi wyczuć nasze intencje

Na japońskim uniwersytecie zostało przeprowadzone badanie sprawdzające to, czy pies zaufa osobie, która go okłamała. Utworzono kilka grup testowych, by zebrać dokładne informacje o tym, czy pies potrafi wyczuć osobę godną zaufania. Eksperyment podzielono na 3 części i zaangażowano do niego 34 czworonogów.

 

W pierwszej części eksperymentu psom wskazano pudełko ze smakołykami. Uradowane zwierzęta posłuchały ludzi, po czym dostały nagrodę. W drugiej fazie wskazano inne pudełko, jednak okazywały się być puste, a psy nie dostały żadnej nagrody. W trzeciej fazie badacze znowu wskazywali pudełko z jedzeniem w środku, jednak zaobserwowano, że psy nie reagowały ze względu na „okłamanie ich” w fazie drugiej.

 

Ostatecznie psy przestały zwracać uwagę na polecenia „kłamców”. Każdy z psów biorących udział w eksperymencie wykazał podobne zachowanie – kiedy odkryły, że zostały okłamane w drugiej fazie eksperymentu, nie zaufały już ponownie wskazówkom tych osób.

 

Co jeszcze wiedzą nasi przyjaciele?

Przeprowadzono kolejne badanie ukazujące sposoby czworonogów na rozpoznanie złej osoby. W eksperymencie badano reakcje psów na wulgarne zachowanie ludzi: właściciel psa poprosił nieznajomego o pomoc, po czym ta obca osoba proponowała przysmak psu. Każdy pies odrzucił jedzenie od osoby, która zachowywała się wobec jego Pana wulgarnie czy agresywnie. Natomiast jeśli inny nieznajomy był wobec ich właściciela życzliwy i pomocny, psy z chęcią brały jedzenie od nieznajomego. Co wynika z tego eksperymentu? Źli ludzie nie potrafili zdobyć zaufania u psów, natomiast mili i życzliwi nie mieli z tym problemu.

 

NB

 

https://cytaty.pl/inne/70952,naukowcy-potwierdzaja-psy-sa-w-stanie-rozpoznac-zych-ludzi.html?fbclid=IwAR0VGa6DNVaMpxsuTzWnpQ2N7fATI3BavVm2XHl35qzMewM0tu6ijuhY81c


#pies #psy