Przeciwwaga dla Podziemia

Przeciwwaga dla Podziemia – Powstaje strona na FB – przeciwwaga, przestrzeń, która bierze sobie za cel rozsądny punkt widzenia. Miejsce, w którym będą brane w obronę osoby, grupy, których punkt widzenia czy zdanie na pewne ważne tematy nierzadko gdzie indziej jest trywializowane, ośmieszane bądź bagatelizowane.

Wszyscy w branży doskonale wiedzą, że istnieje grupa dzierżąca władzę w teatrze, która od ponad dekady ma decydujący wpływ na wygląd polskiego krajobrazu teatralnego. Ma ona w kieszeni opiniotwórcze media i to dlatego ona w większości decyduje o tym, co niby jest dobre, a co złe w polskim teatrze, kto jest B, a kto jest cacy itd. To właśnie ona wciska w gardło polskim widzom ten shit, który opakowany jako “nowy teatr”, jest wywyższany jako wybitny, a który w rzeczywistości spowodował, że przez ostatnie 10 lat polski teatr stracił jedną trzecią swojej widowni. To także ona promuje swoich, a we wszystkich innych wali jak w bęben i właśnie ona najbardziej nagłaśnia działania “podziemia” we Wrocławiu i dyskredytuje dyrektora Morawskiego i wszystkich jemu przychylnych. Dlatego dobrze jest, że powstaje ta mała przeciwwaga dla tej ogólnopolskiej mafii teatralnej.

Przeciwwaga dla Podziemia


Przeciwwaga dla Podziemia

W kwestii informacyjnej w portalach społecznościowych oraz w mediach nie ma równowagi.
Tzw. “Podziemie” pisze co chce. Wszyscy doskonale wiemy, że wiele informacji publikowanych przez tę grupę wyraźnie mija się z prawdą. Pełno w nich tendencyjności, manipulacji, gry na emocjach i po prostu nieprawdy.
Problem polega na tym, że strona “Podziemia” jest niezwykle popularna, a jej zasięgiem posiłkują się inne, bardziej oficjalne media. To z kolei wpływa na opinię publiczną i dzięki temu mamy kuriozalny zamęt informacyjny, którym co gorsza, mam wrażenie, posiłkują się osoby mające dużą moc decyzyjną w wielu ważnych kwestiach.
Dzieje się tak, ponieważ czy w Internecie, czy w mediach NIE MA żadnej rzetelnej przeciwwagi, która brałaby publicznie pod lupę niektóre wypowiedzi.
Dlatego powstaje strona na FB – przeciwwaga, przestrzeń, która bierze sobie za cel rozsądny punkt widzenia. Miejsce, w którym będą brane w obronę osoby, grupy, których punkt widzenia czy zdanie na pewne ważne tematy nierzadko gdzie indziej jest trywializowane, ośmieszane bądź bagatelizowane.

https://kempinsky.pl/web.facebook.com/SztukaChamstwa/

Jest to w pełni autorski, niezależny i można powiedzieć artystyczny projekt, nie związany z żadną oficjalną grupą, w którym będą poruszane kwestie szeroko pojętej kultury, wolności w sztuce, artystycznej swobodzie tworzenia, ogólnego zachowania szeroko pojętych różnych twórców, krytyków, etc.
Przy okazji, od czasu do czasu, w rzetelny sposób będą tam publikowane informacje, odnoszące się bezpośrednio do tego co pisze tzw. “Podziemie”.
Oczywiście w odróżnieniu od tzw. “Podziemia”, wszystko z bezwzględnym zachowaniem kultury słowa i z szacunkiem dla każdego człowieka.

https://www.facebook.com/groups/1242690162488814/permalink/1320176804740149/


#teatrpolski