Programy propagandowe w TVP

Programy propagandowe w TVP – ja też nie jestem ani, “lisologiem”, ani “kraśkologiem”, nie jestem nawet “pospieszalskologiem”, ani PiSowcem, ale uważam, że takie programy, jak ich nie powinny mieć miejsca w TVP.

 

 

Czabański: Nie jestem „kraśkologiem ani lisologiem”, ale ich programy są złe

mcia

04-01-2016

propagandowe programy w TVP– Program Lisa został uruchomiony za prezesa Urbańskiego rekomendowanego przez PiS, a ma być zniesiony przez prezesa rekomendowanego przez PO. Lis powinien napisać list pochwalny PiS – mówił Krzysztof Czabański.

– Chodzi o to, by w mediach publicznych nie było nachalnej propagandy. Jeżeli użyłem pewnych nazwisk, np. Lisa do pokazania jakiej propagandy ma nie być, to być może zrobiłem źle. Nie mam pretensji do Lisa jako publicysty. W telewizji publicznej powinny być programy, gdzie występują różne strony dyskursu. Te programy powinny być prowadzone przez osoby, które nie zdradzają swoich poglądów politycznych w trakcie, by nie różnicowali swoich rozmówców i gości. Telewizja publiczna powinna dawać wzorce, by podciągać standardy i takie media chcemy stworzyć – tłumaczył pełnomocnik rządu ds. reformy mediów publicznych wRadiu Zet.

Pospieszalski jest bardziej obiektywny niż redaktor Lis? – dopytywała Monika Olejnik. – Jego program [Lisa] został uruchomiony za prezesa Urbańskiego rekomendowanego przez PiS, a ma być zniesiony przez prezesa rekomendowanego przez PO. Lis powinien napisać list pochwalny PiS – mówił Krzysztof Czabański.

Anita Gargas w programie „Misja specjalna” przestrzegała wysokich standardów? – Nie monitoruję wszystkich programów. Nie jestem „kraśkologiem, lisologiem ani tadlologiem”. To ich programy są złe jeśli chodzi o standardy TVP, niech sobie będą w każdej innej stacji. Co z tego, że Lis zarabia dla TVP? Nie można przeliczać wszystkiego na pieniądze, etyka się nie liczy? – pytał Olejnik Czabański.

Pytany o to, co takiego zrobił Piotr Kraśko, poseł PiS stwierdził: – Był stronniczy, a pamięta pani wywiad Tadli? Też była stronnicza. A pani program w TVN? Pani jest niesłychanie stronnicza. Nie lubię takiego dziennikarstwa, które pani uprawia, ale to pani audycja. Gdyby to miała być flagowa audycja w TVP to uważałabym, że jako dziennikarka źle się pani sprawuje.

Więcej na:
https://kempinsky.pl/polska.newsweek.pl/czabanski-o-ustawie-medialnej-pis-jakie-beda-media-narodowe-,artykuly,376679,1.html


#TVP